20,1 C
Rzeszów
czwartek, 11 sierpnia, 2022
+

  Borys Budka wraz z Konradem Fijołkiem przeciwko zmianie terminu wyborów

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W dzisiejszej konferencji prasowej Konrada Fijołka – kandydata na urząd Prezydenta Miasta Rzeszowa wzięli udział Borys Budka – przewodniczący Klubu Parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej oraz Paweł Kowal – poseł na Sejm RP. Uczestnicy spotkania wyrazili sprzeciw wobec zmianie terminu wyborów prezydenckich.

  Konferencję rozpoczął Konrad Fijołek, kandydat na Prezydenta Miasta Rzeszowa, dziękując mieszkańcom Rzeszowa za okazane dotąd poparcie.

  – Jak doskonale wiecie, w ostatnich dniach ukazały się bardzo dobre dla rzeszowian i Rzeszowa sondaże. Sondaże dotyczące decydującego momentu, który nas czeka. Decydującego momentu i święta demokracji, w którym Rzeszów chce wybrać sobie prezydenta. Mam nadzieję zatem, że to święto demokracji odbędzie się w Rzeszowie w wyznaczonym terminie

  – mówił.

  fot. Kurier Rzeszowski

  Obecny na konferencji Borys Budka podkreślił, że jego obecność w Rzeszowie wynika z szacunku dla mieszkańców Rzeszowa, którzy sami wybrali swojego kandydata na prezydenta.

  – Konrad Fijołek jest osobą która nie została przywieziona przez nikogo w teczce z Warszawy. Jest osobą, która nie musi udawać, że nie przynależy do żadnej partii politycznej, albo wstydzi się swojego promotora ministra sprawiedliwości. Wreszcie nie jest osobą która do niedawna starała się o mandat poparcia do Sejmu od rzeszowian, a potem sama z tego mandatu zrezygnowała. I wreszcie nie jest osobą dla której wybory prezydenckie są tylko poligonem starcia. Nie kandydował na prezydenta Gdańska, a teraz zdecydował się na Rzeszów.  Konrad Fijołek jest osobą stąd, jest samorządowcem, a przede wszystkim człowiekiem wskazanym przez mieszkańców Rzeszowa

  – podkreślał Borys Budka.

  fot. Kurier Rzeszowski

  Zdaniem przewodniczącego Klubu Parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej zmiana terminu wyborów wiąże się z widmem klęski, które dostrzega ugrupowanie rządzące. Jego zdaniem, bez względu na to, kiedy odbędą się wybory,  Konrad Fijołek wygra. Zapowiedział również, że aby wesprzeć Konrada Fijołka i pomóc mu wygrać wybory w I turze, w czwartek w Rzeszowie odbędzie się Rada Krajowa Platformy Obywatelskiej.

  Paweł Kowal, poseł na Sejm RP, ale i kolega Konrada Fijołka z rzeszowskiego podwórka, podkreślał, że Rzeszów potrzebuje prezydenta który będzie dobrze znał miasto i jego problemy i któremu będzie na tym mieście zależało.

  – My wiemy o czym mówimy, bo myśmy chodzili po tych chodnikach jeszcze wtedy, kiedy były niewyremontowane i czekały na środki z Unii Europejskiej- mówił Paweł Kowal.- My wiemy o czym mówimy, bo mamy tutaj swoich bliskich. My się  rozumiemy kiedy sobie wymieniamy nazwy osiedli i wiosek, które kiedyś były oddzielne a teraz są już w Rzeszowie. I dobrze wiemy jak Rzeszowowi potrzebna jest zmiana. A ja najlepiej wiem, że osobą, która naprawdę tej zmiany może dokonać jest Konrad. Konrad Fijołek może zmienić Rzeszów. Może dać Rzeszowowi nową szansę. Rzeszów potrzebuje nowej wizji. Potrzebuje jeszcze jednego skoku cywilizacyjnego. Potrzebuje być polską bramą na wschód, dlatego że Rzeszów ma swoje ambicje i aspiracje

  – mówił Paweł Kowal.

  fot. Kurier Rzeszowski

  Konrad Fijołek kończąc spotkanie z dziennikarzami jeszcze raz podziękował za wsparcie i poprosił o więcej, wierząc w to, że wtedy możliwe będzie jego zwycięstwo już w pierwszej turze wyborów.   

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -