środa, 7 czerwca, 2023
+

  Sfinalizowany proces zakupu działek pod Podkarpackie Centrum Lekkoatletyczne

  Polecamy

  Wiktoria Sudoł
  Wiktoria Sudoł
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Wczoraj, 23 kwietnia br. odbyła się konferencja prasowa kandydatki na Urząd Preydenta Miasta Rzeszowa Ewy Leniart. Konferencja miała miejsce na terenie stadionu Resovii przy ul. Wyspiańskiego. Briefing prasowy skupiał się na temacie dalszych postępów w realizacji Podkarpackiego Centrum Lekkoatletycznego. Za dwie działki o powierzchni 20 arów miasto zapłaciło 1,1 mln zł.

  Oprócz Ewy Leniart w konferencji wzięli udział pełniący obowiązki prezydenta Rzeszowa Marek Bajdak, poseł do Parlamentu Europejskiego Tomasz Poręba i prezes CWKS Resovia Aleksander Bentkowski.

  Podczas konferencji poinformowano o sfinalizowaniu procesu pozyskiwania działek, niezbędnych do rozpoczęcia budowy Podkarpackiego Centrum Lekkoatletycznego. Brak prawa do działek blokowało miastu wystąpienie o pozyskanie dofinasowania inwestycji.

  Biuro Prasowe KWW Ewy Leniart

  „Mamy prawo do tego, aby wszystkie działki, na których zaprojektowane jest Podkarpackie Centrum Lekkoatletyczne, były we władaniu miasta i konsekwencją jest to, aby złożyć wniosek finalizacji tego oczekiwanego od wielu lat projekt.”

  -powiedziała na konferencji kandydatka na Urząd Prezydenta Miasta Ewa Leniart.

  W poniedziałek Ewa Leniart wraz z Markiem Bajdakiem udadzą się do Warszawy, po to aby przekazać stosowne dokumenty i zabezpieczyć rządowe dofinansowanie do tej kluczowej dla rozwoju sportu w Rzeszowie inwestycji.

  Biuro Prasowe KWW Ewy Leniart

  „Udało się! Mamy też uprawnienie do wystąpienia o pozwolenie na budowę.”

  – ogłosił w piątek wieczorem na stadionie Resovii pełniący obowiązki Prezydenta Marek Bajdak.

  „To może być perełka miasta Rzeszowa, która będzie przyciągać kibiców i sportowe emocje. Będzie powodem do dumy dla nas wszystkich.”

  -dodał europoseł Tomasz Poręba.

  Biuro Prasowe KWW Ewy Leniart

  Prezes Resovi Aleksander Bartkowski podsumował, że Podkarpackie Centrum Lekkoatletyczne będzie jako jedyne w Polsce miało bieżnie krytą o długości aż 350 m.

  Szacowany koszt inwestycji za jakie miasto pozyskało brakujące działki do budowy inwestycji wynosi ok. 120 mln złotych.

  Pod koniec konferencji zostało zadane kandydatce na Prezydenta Miasta Rzeszowa pytanie, o to czy termin wyborów został przesunięty z powodu niskich wyników kandydatki w sondażach, na co rzecznik odpowiedział, że konferencja dotyczy tylko i wyłącznie tematyki Podkarpackiego Centrum Lekkoatletycznego, a na to pytanie odpowiedź uzyskać można w rozmowach indywidualnych.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com