19 C
Rzeszów
czwartek, 17 czerwca, 2021
+

  Grzegorz Braun zorganizował piknik rodzinny na Lisiej Górze, czy zgodny z prawem?

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Kandydat na urząd Prezydenta Miasta Rzeszowa – Grzegorz Braun zorganizował piknik rodzinny “Strefa Uśmiechu”, który odbył się dziś o godzinie 12:00 obok placu zabaw na Lisiej Górze. Wydarzenie przyciągnęło wielu Rzeszowian, a jednocześnie wzbudziło wiele kontrowersji.

  Z inicjatywy posła Grzegorza Brauna w Rzeszowie na Lisiej Górze odbył się piknik, który, według kandydata, stanowił namiastkę rządów po objęciu stanowiska prezydenta. Zapowiedział wprowadzenie w Rzeszowie strefy wolnej od lockdownu. Wydarzenie budzi kontrowersje, ponieważ uczestnicy pikniku nie mieli maseczek, a obecnie, ze względu na sytuację pandemiczną, obowiązuje zakaz organizowania tego typu imprez i zgromadzeń.

  źródło: YouTube

  Podczas rodzinnego pikniku dzieci mogły skorzystać z dmuchanej zjeżdżalni, wziąć udział w zabawach z animatorami oraz zjeść watę cukrową. Rodzice mieli możliwość wypicia kawy, zjedzenia brownie, a także odbycia rozmowy z kandydatem na prezydenta.

  Dziś odbyła się również konferencja prasowa Grzegorza Brauna, podczas której odniósł się do faszyzmu, jaki, jego zdaniem, głoszą jego kontrkandydaci. Jego zdaniem dochodzi do próby segregacji mieszkańców Rzeszowa na tych pierwszego, drugiego albo trzeciego sortu.

  źródło: profil Grzegorza Brauna na Facebooku

  Słyszymy takie głosy, żeby nie wpuszczać obcych do Rzeszowa. Oto pojawia się pytanie: jakich obcych? Przecież Rzeszów do niedawna liczył kilkadziesiąt tysięcy mieszkańców, a reszta, to mieszkańcy, którzy przyjechali tu z okolicznych miejscowości, a nawet z całego Podkarpacia. Czy oni są gorsi? Czy o to chodzi, aby dzielić i segregować tak mieszkańców. To wydaje się namiastką ksenofobii, a nawet faszyzmu. I my dzisiaj mówimy, że faszyzm w Rzeszowie nie przejdzie

  – mówił rzecznik komitetu Jacek Ćwięka.

  Kandydat na urząd Prezydenta Miasta Rzeszowa podkreślił, że podżeganie do nienawiści ze względu na pochodzenie, narodowość oraz przynależność etniczną podlega odpowiedniemu artykułowi w kodeksie karnym.

  źródło: profil Grzegorza Brauna na Facebooku

  Ludzie, ubiegający się o najwyższe urzędy w tym mieście, nawołują do dzielenia ludzi na różne kategorie. Jeżeli nasi kontrkandydaci będą dalej prowadzić kampanię wznosząc tak nienawistne hasła, zmierzające do wyróżniania wśród obywateli Rzeszowa tych pierwszego, drugiego sortu, to powinny zainterweniować nie tylko ruchy obywatelskie, ale nawet i prokuratura

  – zaznaczał Grzegorz Braun.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  SERWIS POGODOWY 🌤

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -