-1,8 C
Rzeszów
niedziela, 23 stycznia, 2022
+

  Czy Rzeszów do tej pory nie był przyjazny zwierzętom? Konferencja prasowa K. Fijołka z członkami partii Zielonych

  Polecamy

  Martyna Cios
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Dziś odbyła się konferencja prasowa kandydata na urząd Prezydenta Miasta Rzeszowa Konrada Fijołka. Po spotkaniu z mediami miał miejsce wspólny spacer z miłośnikami zwierząt i rozmowy o czworonożnych mieszkańcach miasta.

  W konferencji wzięli udział także członkowie partii Zielonych wraz z przewodniczącymi Małgorzatą Tracz i Wojciechem Kubalewskim. Pojawiły się też liczne osoby i środowiska zajmujące się prawami zwierząt i pracą z nimi, m.in. Fundacja Felineus, stowarzyszenie Viva oraz Pani Halina Derwisz ze schroniska.

  Będziemy dziś także i po konferencji spokojnie rozmawiać o prawach zwierząt, tych postulatów ze strony stowarzyszeń padało w mieście do tej pory sporo, trzeba nad tym usiąść i powiedzieć co jest do zrobienia na już, a co na przyszłość.

  – mówił kandydat.

  24.04.2021 Rzeszow.Fot. Grzegorz Bukala

  Małgorzata Tracz podkreśliła, że bardzo się cieszy, że partia Zielonych może wspierać Konrada Fijołka. Zapewniła, że te rozmowy o zwierzętach są dowodem na to, że Konrad Fijołek jak i wspierające go organizacje kompleksowo myślą o mieście. Posłanka doceniła pomysł parków dla psów i eko-patrolu, czyli wydzielenia ze straży miejskiej patrolu, który będzie dbał o zwierzęta domowe i dzikie.

  Pan Konrad tak naprawdę ma konkretny program jeśli chodzi o zwierzęta w mieście, ten program nie ogranicza się tylko i wyłącznie do zrobienia sobie zdjęcia w schronisku, jak minister Warchoł, kiedy głosowało się  w Sejmie przeciwko „Piątce dla zwierząt,” czyli projektowi, który miał rozszerzyć ochronę zwierząt w Polsce(…). Tutaj mamy konkretny program, a nie hipokryzję i jedno zdjęcie.

  – mówiła ostro posłanka Zielonych.

  Małgorzata Tracz wypowiedziała się także o możliwym przesunięciu wyborów w Rzeszowie, zapewniając, że jako Zieloni będą wspierać Konrada Fijołka niezależnie od terminu wyborów.

  Hipokryzją Prawa i Sprawiedliwości jest to, że gdy wiedzą że przegrywają, że nie mają dobrego kandydata to stosują taki już znany tryb – trzeba anulować, bo przegramy.

  – mówiła.

  24.04.2021 Rzeszow.Fot. Grzegorz Bukala

  Następnie głos zabrał Wojciech Kubalewski, który podkreślił, że Konrad Fijołek w odczuciu ich partii, „nie jest farbowanym lisem”, bo od dawna dba o sprawy miasta i rozumie, że ochrona przyrody jest bardzo ważnym elementem polityki lokalnej i krajowej.

  Jestem przekonany, że Rzeszów szalenie skorzysta jeżeli wybierze Konrada Fijołka na swojego prezydenta, do czego my działacze partii Zieloni, chcemy przyłożyć naszą drobną cegiełkę.

  – mówił przewodniczący partii.

  Przedstawicielka stowarzyszenia Ostra Zieleń podziękowała Konradowi Fijołkowi za wysłuchanie młodych, podkreślając, że są przyszłością kraju i Rzeszowa oraz zaznaczając, że bardzo ważny jest wymiar edukacyjny.

  Wierzymy, że takie parki dla zwierząt będą miały wymiar edukacyjną. Dzieci od najmłodszych lat będą mogły zobaczyć jak opiekować się zwierzętami, nauczyć się obcowania z nimi, a także będą wiedziały że to nie są zabawki, przedmioty, to nie jest nietrafiony prezent na święta, ale żywe stworzenie, które czuje i potrzebuje naszej opieki.

  – mówiła.

  Na zakończenie Konrad Fijołek zaprosił wszystkich na spacer do Parku Papieskiego oraz sadzenie drzew w parku już 2 maja.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -