niedziela, 23 czerwca, 2024
+

  Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Podkarpackiej na kanale YouTube

  Polecamy

  Wiktoria Sudoł
  Wiktoria Sudoł
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Dziś, 23 kwietnia 2021 roku o godzinie 19:00 na kanale YouTube zostanie wyemitowany kolejny koncert w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Podkarpackiej pod dyrekcją Roberta Naściszewskiego.

  W programie koncertu pojawi się utwór: Johannes Brahms – II Symfonia D-dur op. 73, którego ukończenie zajęło Brahmsowi kilkanaście lat, drugą symfonię skomponował już w kilka miesięcy,  między czerwcem a październikiem 1877 r.  Obie symfonie Brahmsa przyjęto entuzjastycznie porównując je do dzieł wielkiego klasyka – pierwszą nazwano „X symfonią Beethovena”, a drugą  „pastoralną” ze względu na podobieństwo nastroju do VI  Symfonii mistrza z Bonn.  

  Nastrój  II Symfonii  Brahmsa miał związek z miejscem jej powstania – nad brzegiem uroczego austriackiego jeziora.  Dzieło zachwyca przepięknymi, lirycznymi melodiami, w które od czasu do czasu wkrada się typowa dla kompozytora nuta melancholii i dramatycznego napięcia –  szczególnie w dwóch pierwszych częściach.  Ostatni fragment utworu  – Allegro con spirito, to najbardziej radosny finał spośród wszystkich czterech symfonii Brahmsa,  tryskający energią i radością.

  Mimo trwającej pandemii i braku możliwości wybrania się na koncert do Filharmonii, istnieje możliwość obejrzenia koncertów online. Zanim więc spotkamy się w budynku Filharmonii, spędzajmy wieczory z Orkiestrą Filharmonii Podkarpackiej w formie online. 

  Więcej informacji znajduje się na stronie Filharmonii – http://www.filharmonia.rzeszow.pl.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com