21 C
Rzeszów
czwartek, 11 sierpnia, 2022
+

  Marcin Warchoł proponuje mieszkania dla osób, których nie stać na zakup własnego domu

  Polecamy

  Martyna Cios
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Dziś na rozwidleniu ulic Wołyńskiej i Dynowskiej odbyła się konferencja kandydata na urząd Prezydenta Miasta Rzeszowa Marcina Warchoła. Głównym tematem był plan na powstanie nowego osiedla.

  Cieszę się, że dzisiaj się spotykamy w tym miejscu, gdzie powstanie piękne osiedle z programu rządowego. Tutaj za naszymi plecami działka 23h została przekazana przez Pana Prezydenta Tadeusza Ferenca.

  – mówił kandydat wskazując na działkę.

  fot. Kurier Rzeszowski

  Marcin Warchoł podziękował Prezesom Krajowego Zasobu Nieruchomości, którzy jak mówi poseł od samego początku starali się, aby to piękne osiedle powstało właśnie w Rzeszowie. Negocjacje w których kandydat brał aktywny udział trwały od czerwca. To jak ważne jest budowanie nowych mieszkań Marcin Warchoł uzasadnił ciągłym rozwojem Rzeszowa.

  Umowa jest gotowa, jeszcze pewne kwestie zostały do uszczegółowienia i będzie można przystąpić do tej bardzo ważnej inwestycji.

  – zapewnił.

  fot. Kurier Rzeszowski

  Kandydat zaznaczył, że taki projekt będzie bodźcem do dalszego rozwoju i ogromnym kapitałem ludzkim. Zacytowany został Tadeusz Ferenc, który zawsze podkreślał, że „największym kapitałem Rzeszowa są mieszkańcy”.

  Te mieszkania będą budowane dla osób, których nie stać często na kredyt z banku. Jak wiemy, w trakcie pandemii wkład własny uległ zwiększeniu, marże poszły w górę, mimo, że stopy procentowe zostały obniżone przez Radę Polityki Pieniężnej, to jednak kredyty dla wielu osób wciąż są nieosiągalne i właśnie dla takich osób są te mieszkania.

  – mówił Marcin Warchoł.

  fot. Kurier Rzeszowski

  Waldemar Kotula z wielkim entuzjazmem mówił o projekcie przedstawionym przez Marcina Warchoła. Zaznaczył, że dzięki takiej inwestycji wiele osób zostanie w Rzeszowie, tutaj stworzą nowe miejsca pracy, poprzez zakładanie swoich działalności.

  To odpowiedź i propozycja dla wszystkich tych, których nie stać na zakup własnego mieszkania, ale stać na opłacenie czynszu i z czasem możliwość wykupu danego mieszkania. Bardzo się cieszymy, że taki SIM powstanie w Rzeszowie.

  – mówił radny.

  fot. Kurier Rzeszowski

  Następnie głos zabrał Prezes Krajowego Zasobu Nieruchomości Bartłomiej Druziński, który powiedział, że Rzeszów jest bardzo ważnym punktem na mapie inwestycji realizowanych przez KZN.

  Znajduję się tu 8h pod zabudowę wielorodzinną, są też tereny usługowe, tereny pod komunikację i usługi oświatowe. W wyniku tej inwestycji na terenie miasta Rzeszowa powstanie 860 mieszkań, czyli ponad 860 rodzin będzie mogło poprawić swoje warunki życiowe.

  – mówił.

  Wiceprezes Michał Sroka podziękował Marcinowi Warchołowi, za to, że był „dobrym duchem” projektu i brał udział we wszystkich spotkaniach poświęconych inwestycji.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -