3,1 C
Rzeszów
poniedziałek, 17 stycznia, 2022
+

  Marcin Warchoł przedstawił ciekawy program dla rzeszowskich seniorów

  Polecamy

  Martyna Cios
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Dziś pod Osiedlowym Domem Kultury na osiedlu Tysiąclecia odbyła się konferencja prasowa kandydata na urząd Prezydenta Miasta Rzeszowa Marcina Warchoł, w której wziął udział również były włodarz miasta Pan Tadeusz Ferenc. Głównym tematem było wsparcie dla seniorów.

  Marcin Warchoł zaznaczył na wstępie, że miejsce konferencji nie jest przypadkowe, ponieważ w Domu Kultury znajduję się Centrum Aktywności Senioralnej, w którym członkowie mogą się spotykać, rozmawiać i działać na rzecz rozwoju miasta. Kandydat podkreślił, że osoby, które budowały Rzeszów i pracowały na jego dobro szczególnie zasługują na pomoc od miasta.

  Bardzo dziękuję obecnemu tu Panu Prezydentowi, że z wyjątkową troską od zawsze pochylał się nad sprawami seniorów. Pamiętaj jak rok temu byliśmy wspólnie tutaj na opłatku, rozmawialiśmy z tymi wspaniałymi osobami o potrzebach seniorów.

  – mówił.

  fot. Kurier Rzeszowski

  Marcin Warchoł przedstawił następnie swój program polityki senioralnej dla Rzeszowa, którego głównymi aspektami są:

  • Budowa Zakładu Opieki Leczniczej oraz stworzenie oddziału geriatrycznego,
  • Stworzenie sieci Dziennych Domów Opieki,
  • Centrum Aktywizacji Seniorów,
  • Spółdzielnie socjalne – oferty pracy dla seniorów. 

   Chcę, by Zakłady Opieki Leczniczej powstawały w różnych częściach miasta, utworzymy oddział geriatryczny, którego nie ma w żadnym rzeszowskim szpitalu. Ponadto stworzymy stałą sieć Domów Dziennego Pobytu, by seniorzy mieli gdzie spędzać miło i sympatycznie czas w towarzystwie innych osób.

  – podkreślił Marcin Warchoł.

  Kandydat podziękował seniorom za ich wkład w rozwój miasta oraz podkreślił, że jako Prezydent będzie chciał spłacać ogromny „dług wdzięczności”, jaki ma wobec tych osób Rzeszów.

  fot. Kurier Rzeszowski

  To jest wymiar podziękowania dla tych wszystkich, którzy budowali Rzeszów. To było po wojnie małe miasto, które się rozwinęło i dlatego ludziom, którzy to tworzyli należy się szacunek. 

  – mówił prezydent Tadeusz Ferenc.

  Wieloletni włodarz miasta podkreślił, że uważa Marcina Warchoła, za najlepszego kandydata i opowiedział o wielu działaniach w mieście, w realizacji których pomagał minister m.in. budowa sądu, budowa Monoraila, czy pozyskanie pieniędzy na szpital na Rycerskiej.

  O stanowisko prezydenta stara się wiele osób, ale najwybitniejszą osobą jest Pan Marcin Warchoł, dlatego też go wspieram. Kiedy będzie prezydentem, to będziemy Go kontrolować, będziemy pytać co zrobił.

  – mówił Tadeusz Ferenc.

  fot. Kurier Rzeszowski

  Następnie głos zabrała była Przewodnicząca Klubu Seniora na osiedlu Tysiąclecia, która zaznaczyła, że dwa lata temu Klub obchodził swoje 40-lecie, co czyni go najstarszych na terenie Polski.

  To wszystko dzięki temu, że mieliśmy wsparcie w osobie Pana Prezydenta Tadeusza Ferenca, za co bardzo w tej chwili dziękuję i mam nadzieję, że takie samo wsparcie będziemy mieć w osobie Pana Marcina Warchoła, który był już u Nas, zapoznał się z seniorami, a nawet czyni już starania, żeby wejść do Klubu.

  – mówiła.

  Była Przewodnicząca wyraziła ogromną radość z faktu, że kandydat chcę pomagać seniorom i podkreśliła, że ma nadzieję, że weźmie on to „na swoje barki”.

  Mam nadzieję, że tak młody, sprawny człowiek, mieszkaniec Rzeszowa, nam pomoże, czego sobie i Państwu życzę, a Panu ministrowi życzę, aby został naszym gospodarzem!

  – kontynuowała.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -