-2,5 C
Rzeszów
niedziela, 23 stycznia, 2022
+

  Ewa Leniart przedstawia program wyborczy na Facebooku

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W dobie pandemii, mając na uwadze ograniczone możliwości bezpośredniego kontaktu z wyborcami, Ewa Leniart postanowiła zaprezentować swój program wyborczy za pomocą Facebooka. Wczoraj o godzinie 20:00 odbyła się pierwsza transmisja online wystąpienia kandydatki na urząd Prezydenta Miasta Rzeszowa.

  – Drodzy mieszkańcy Rzeszowa, żyjemy we wspaniałym mieście cudownych ludzi, mieście, które ma moc do tego, aby stać się naprawdę wyjątkowym miejscem. Nie myślimy o tym na co dzień w zabieganiu, w natłoku spraw osobistych. Dobrze jest jednak od czasu do czasu przypomnieć sobie taką oczywistą. Wtedy wiele kwestii nie wydaje się być poza naszym zasięgiem

  – mówiła Ewa Leniart.

  Kandydatka mówiła, że chociaż docenia istotę samorządnych wspólnot lokalnych, których trzeba bronić praw i swobody decydowania, aby zrealizować projekty, które umożliwią rozwój gospodarczy i wysoką jakość życia mieszkańców Rzeszowa, konieczna jest współpraca z gminami, samorządem regionalnym i władzami centralnymi. Podkreśliła, że Rzeszów nie może być ,,samotną wyspą”, a w tej kwestii nie można oszukiwać rzeszowian.

  – Znacie mnie jako osobę, która nie obiecuje gruszek na wierzbie, jako osobę twardą, nieustępliwą, zdeterminowaną. Dla mnie rodzina, moja córka, i wy mieszkańcy Rzeszowa jesteście najważniejsi i chcę zaprosić was byśmy razem poszli do przodu, byśmy zaczęli realizować nasze marzenia. Dla mnie nie ma spraw, które nie są do załatwienia, nie ma marzeń, których nie można zrealizować

  – zaznaczała kandydatka na prezydenta Miasta Rzeszowa.

  Podczas wystąpienia online przedstawiła też trzy filary swojego programu: Zielony Ład, Nowa Jakość Komunikacji oraz Tętniące Życiem Miasto. W ramach Zielonego Ładu Ewa Leniart chciałaby połączyć zieloną przestrzeń z nowoczesną dobrze zaprojektowaną zabudową, pozyskać nowe tereny zielone, czyste i zdrowie powietrze oraz zapewnić ład przestrzenny w Rzeszowie. Kandydatka zwróciła również uwagę na problem z nieustannymi korkami na ulicach, z czym chciałaby walczyć poprzez zachęcanie do korzystania z transportu publicznego, realizację kluczowych przedsięwzięć drogowych oraz miejski transport szynowy. Wspomniała również, że zależy jej na aktywnym życiu kulturalnym Rzeszowa, rozwoju sportu, tworzeniu atrakcji dla seniorów i młodzieży, dobrej jakości miejsc pracy oraz wsparciu przedsiębiorców.

  Ewa Leniart chciałaby również wybudować w Rzeszowie park rozrywki w takiej formule biznesowej, który zapewni samofinansowanie, dokonać rewitalizacji miejskich przestrzeni, zwiększenia liczby miejsc w żłobkach oraz stworzenia centrów aktywności seniora na każdym osiedlu.

  Nagranie transmisji jest dostępne tutaj: https://www.facebook.com/LeniartEwa/videos/501772784332649

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -