21,4 C
Rzeszów
środa, 17 sierpnia, 2022
+

  Od 26 kwietnia luzowanie obostrzeń w 11 województwach, w tym na Podkarpaciu

  Polecamy

  Martyna Cios
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Dzięki spadkowi zakażeń i coraz większej liczbie zaszczepionych od 26 kwietnia zostanie poluzowana część obostrzeń w 11 województwach o najmniejszej średniej dziennej liczbie zakażeń. W pozostałych 5 województwach wszystkie dotychczasowe ograniczenia pozostają bez zmian.

  Województwo podkarpackie znalazło się wśród jedenastu, w których już od poniedziałku tj. 26 kwietnia, zostanie poluzowana część obostrzeń. Dzięki temu ponownie zostaną otwarte salony fryzjerskie i kosmetyczne. Oczywiście tego typu miejsca będą mogły funkcjonować w ścisłym reżimie sanitarnym. Zapowiedziany jest także częściowy powrót do szkół dzieci z klas 1-3 szkoły podstawowej, poprzez przejście na nauczanie hybrydowe.

  źródło:KPRM

  Pozostałe dotychczasowe ograniczenia zostają przedłużone. Według podanych na konferencji informacji wynika, że hotele pozostają zamknięte do 3 maja. Wielkopowierzchniowe sklepy meblowe i budowlane o powierzchni powyżej 2 000 m2 pozostaną zamknięte, tak jak galerie handlowe, z wyjątkiem m.in. sklepów spożywczych, aptek, drogerii itp. Wciąż zamknięte są również teatry, kina, muzea i galerie sztuki oraz siłownie, baseny i sauny. Możliwe jest uprawianie sportu w obiektach sportowych na świeżym powietrzu – przy zachowaniu limitu do 25 osób (zarówno dzieci, młodzieży, jak i dorosłych).

  źródło: KPRM

  W placówkach handlowych na targu lub poczcie obowiązują limity osób:  

  • 1 osoba na 15 m2 – w sklepach do 100 m2,
  • 1 osoba na 20 m2  – w sklepach powyżej 100 m2.
  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -