sobota, 18 maja, 2024
spot_img
+

  Urban Lab organizuje ogólnopolski konkurs projektowania w Minecrafcie

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Urban Lab Rzeszów organizuje pierwszy ogólnopolski konkurs projektowania online przestrzeni miejskiej w Minecraft. W konkursie mogą wziąć udział uczniowie szkół podstawowych. Wydarzenie odbywa się we współpracy z Unią Metropolii Polskich. Do rywalizacji staną drużyny z 12 polskich miast.

  Zespoły z poszczególnych miasta będą miały na zadanie zaplanować i zaprojektować sportowe tereny rekreacyjne w swojej okolicy. W projekcie ma zostać uwzględniony charakterystyczny symbol dla danego miasta. Projekt uczniowie mają stworzyć samodzielnie w grze Minecraft: Education Edition. Do budowy można wykorzystać dodatkową opcję tzw. agenta.

  – Będzie to na pewno atut dla drużyny, gdyż jest to opcja dla zaawansowanych użytkowników Minecraft. Jednak w takiej sytuacji prezentacja projektu powinna zawierać sceny z zarejestrowaną pracą zaprogramowanego agenta. Mozemy również poprosić o kopię stworzonych skryptów

  – mówi Małgorzata Michalska z Urban Lab Rzeszów.

  Projekt placu zabaw nie ma ograniczeń powierzchni. Do budowy zalecany jest świat płaski. Z wykonanej pracy należy sporządzić relację filmową, wykorzystując do tego celu przechwytywanie wideo. Zapisane sceny można wykorzystać do montażu w dowolnym programie np. DaVinci Resolve. Film może zawierać narrację autorów, napisy oraz muzykę. Wykorzystując motywy muzyczne należy pamiętać o przestrzeganiu praw autorskich. Czas prezentacji w postaci filmu nie może przekroczyć 10 minut

  Konkurs skierowany jest do drużyn w dwóch kategoriach wiekowych, które zgłaszane są przez poszczególne miasta:

  I kategoria:  klasy 1 – 4 (6 osobowa drużyna)

  II kategoria: klasy 5 – 8 (6 osobowa drużyna)

  Drużyny powalczą o zwycięski tytuł oraz puchar dla swojego Miasta. Za zajęcie I miejsca w obu grupach wiekowych, drużyny otrzymają czek o wartości tysiąca złotych oraz nagrody rzeczowe od firmy G2A.com Partnera Technologicznego projektu. A każdy uczestnik otrzyma gadżety Minecraft od firmy Microsoft Sp. z o.o. Patrona Technologicznego.

  Wybrane elementy projektów zostaną wydrukowane w 3D i przesłane do miast wraz z medalami oraz dyplomami, jako podziękowanie za udział w projekcie. Dryżyny będą też mogły liczyć na wsparcie techniczne ze strony firmy Microsoft oraz nauczycieli prowadzących zajęcia z Minecrfat w Rzeszowie. Z kolei nauczyciele szkół biorących udział w projekcie otrzymają darmowy kurs G2A Academy, który pozwoli im prowadzić ciekawe zajęcia z projektowania.

  Konkurs jest organizowany we współpracy z Unią Metropolii Polskich i skierowany do uczniów z miast partnerskich Unii, do których należą: Białystok, Bydgoszcz, Gdańsk, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź, Poznań, Rzeszów, Szczecin, Warszawa, Wrocław.

  Każde miasto wyłania drużyny według swoich wewnętrznych zasad. Rzeszów już ma pomysł jak to zrobić. Urban Lab ogłosił właśnie konkurs dla dzieci z Rzeszowa na zaprojektowanie w Minecraft: Education Edition przestrzeni miejskiej dla pszczół. Projekty należy przesłać na adres mailowy: jpuzio@erzeszow.pl z dopiskiem w temacie maila „PSZCZOŁY DLA MIASTA PRZYSZŁOŚCI. Termin jest krótki, bo do 26 kwietnia. Ogłoszenie wyników i składu reprezentacji Rzeszowa na konkurs główny organizowany wspólnie z Unią Metropolii Polskich nastąpi już 30 kwietnia. Więcej informacji o obu konkursach na stronie urbanlab.erzeszow.pl

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com