14,3 C
Rzeszów
środa, 5 października, 2022
+

  Marcin Warchoł rozpoczął program Moje Osiedle, aby skutecznie odpowiadać na potrzeby mieszkańców

  Polecamy

  Martyna Cios
  Martyna Cios
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Dziś na osiedlu Wilkowyja odbyła się konferencja prasowa kandydata na urząd Prezydenta Miasta Rzeszowa Marcina Warchoła. Tematem wydarzenia była inauguracja programu Moje Osiedle, czyli cyklu spotkań z mieszkańcami Rzeszowa.

  Program Moje Osiedle to cykl spotkań z mieszkańcami, mających za zadanie poznać problemy i potrzeby mieszkańców z różnych części miasta oraz zaprezentowanie propozycji programowych dla każdej z nich. Jak podkreślił Marcin Warchoł, Rzeszów to nie tylko centrum, ale również mniejsze wspólnoty, o które należy dbać.

  źródło: KW Marcina Warchoła

  Pierwszym miejscem odwiedzonym przez kandydata, było Osiedle Wilkowyja, gdzie przedstawił swoje zobowiązania dla lokalnej społeczności, jakimi są m.in.:

  • budowa przedszkola,
  • budowa żłobka,
  • ulica Zygmunta I Starego: poszerzenie jezdni, budowa chodników i oświetlenia,
  • budowa remizy dla OSP.

  Jeżeli mieszkańcy mi zaufają, będę ten program dla Osiedla Wilkowyja niezwłocznie realizował. Budowa żłobka i przedszkola to dla rozrastającej się dzielnicy konieczność, z kolei siedziba dla strażaków z OSP Wilkowyja, jednej z najbardziej prężnie rozwijających się jednostek, to absolutny priorytet – są często pierwsi na miejscu zdarzeń, wielka chwała im za to!

  – podkreślił dr hab. Marcin Warchoł.

  źródło: KW Marcina Warchoła

  Następnie głos zabrał popierający i współpracujący z kandydatem na urząd Prezydenta Miasta Rzeszowa Maciej Masłowski, który zaznaczył, że z niecierpliwością czekał na start programu Moje Osiedle.

  Jestem przekonany, że program Moje Osiedle będzie świetnym impulsem, pozwalającym przygotować jeszcze lepszy program dla Rzeszowa.

   – mówił rzeszowski poseł.

  źródło: KW Marcina Warchoła

  Przewodniczący Rady Osiedla stwierdził, że to bardzo ważne aby sygnały z osiedli docierały do władz miasta.

  Cieszę się, że nasze potrzeby już znalazły się w programie kandydata na prezydenta Rzeszowa, rzeczywiście jesteśmy osiedlem, które nie posiada np. żłobka i jest to priorytetowa inwestycja, w naszej dzielnicy przybywa młodych małżeństw. Cieszę się, że głosy rady osiedla docierają do kandydata.

  – podkreślił obecny na konferencji przewodniczący Rady Osiedla Wilkowyja, pan Leszek Branach.

  źródło: KW Marcina Warchoła

  Na zakończenie Marcin Warchoł wspomniał też o powstaniu na prośbę mieszkańców nowego kursu linii 38 właśnie na osiedle Wilkowyja.

  Dziękuję jeszcze raz Panu Przewodniczącemu, wszystkim mieszkańcom, za dobre konstruktywne rozmowy. Lubię pomagać, lubię załatwiać sprawy. Do zobaczenia na kolejnych osiedlach.

  – powiedział na zakończenie kandydat.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com