14 C
Rzeszów
piątek, 17 września, 2021
spot_img
+

  Szkolenia wierzchowców podkarpackiej policji

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Konie, którymi dysponuje podkarpacka policja, zakończyły trzydniowy egzamin, który miał sprawdzić ich kwalifikacje. Egzaminy wierzchowców zakończyły się pozytywnie i mogą one być dopuszczone do wykonywania, określonych przez policję, zadań.

  Podkarpacką policję wspiera sześciu wałachów – Empres, Winston, Rewal, Gonzo, Kent i Owidiusz. Każdy koń ma swojego opiekuna, który na co dzień dba o jego zdrowie, wyszkolenie i przygotowuje konia do służby. W ogniwie konnym podkarpackiej Policji służy sześciu jeźdźców, to policjanci Wydziału Prewencji KWP w Rzeszowie.

  fot. materiały Policji Podkarpackiej

  Na początku kwietnia przez trzy dni wierzchowce zmierzyły się z serią sprawdzianów sprawdzianów. Oceniany przez komisję był poziom wyszkolenia zarówno koni jak i jeźdźców. Wszystkie konie biorące udział w szkoleniu potwierdziły opanowanie umiejętności drugiego stopnia. Policyjne konie mogą być wykorzystywane w służbie patrolowej w ruchu miejskim o dużym natężeniu oraz do działań w pododdziałach zwartych, związanych z przywracaniem naruszonego porządku publicznego.

  fot. materiały Policji Podkarpackiej

  Egzamin składał się m.in. z elementów ujeżdżenia na parkurze, na którym konie i jeźdźcy pokonywali ustawione przeszkody i sprawdzaniu umiejętności wierzchowców podczas współdziałania z pododdziałem zwartym, który tworzyli funkcjonariusze Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie. Natomiast na policyjnym torze przeszkód konie ćwiczyły ogólną sprawność.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  SERWIS POGODOWY 🌤

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -