0,1 C
Rzeszów
sobota, 28 stycznia, 2023
+

  Śnieg, deszcz czy słońce? Jakie warunki pogodowe będą towarzyszyły rzeszowianom w najbliższym tygodniu

  Polecamy

  Wiktoria Sudoł
  Wiktoria Sudoł
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Według badań Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w najbliższym tygodniu w województwie podkarpackim pojawi się zachmurzenie duże i całkowite. Miejscami pojawią się opady deszczu. W rejonach podgórskich słabe opady deszczu ze śniegiem, w górach opady śniegu. W Rzeszowie temperatura maksymalna osiągnie 15 °C.

  Polska będzie pod wpływem płytkiego niżu, którego ośrodek przemieszczał się będzie znad Białorusi na zachód, nad Mazowsze i Ziemię Łódzką. Nad północną część kraju, z północnego wschodu, napłynie nieco cieplejsza masa powietrza, pozostałyobszar zostanie w tym samym, chłodniejszym, powietrzu polarnym morskim. Ciśnienie ulegnie niewielkim wahaniom.

  Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej

  W niedzielę mieszkańcom Podkarpacia będzie towarzyszyło duże zachmurzenie, lecz w ciągu dnia nie powinny pojawić się opady deszczu. Maksymalna temperatura w Rzeszowie wynosić będzie 12°C.

  W poniedziałek mogą wystąpić przelotne opady, zachmurzenie będzie całkowite, a maksymalna temperatura w dzień wynosić będzie 12°C, natomiast nocą 5°C.

  Fot. Kurier Rzeszowski

  We wtorek pojawią się przejściowe opady deszczu, a zachmurzenie w Rzeszowie będzie całkowite. Temperatura nieco wzrośnie do 14°C.

  Środa pojawi się pod znakiem przelotnych opadów deszczu i częściowego zachmurzenia. Tego dnia możemy spodziewać się podmuchów wiatru o prędkości 19 km/h. Maksymalna temperatura będzie wynosiła 14°C.

  fot. Kurier Rzeszowski

  Czwartek będzie jednym z ładniejszych dni w ciągu całego najbliższego tygodnia. W Rzeszowie pojawi się częściowe zachmurzenie, ale miejscami może ukazać się słońce. Maksymalna temperatura wynosić będzie 15°C.

  Piątek będzie nieco chłodniejszy, maksymalna temperatura wynosić będzie jedynie 11°C. Zachmurzenie będzie bardzo duże, miejscami mogą pojawić się opady deszczu.

  Fot. Kurier Rzeszowski

  Jak przewiduje pogoda w najbliższym tygodniu nie powinniśmy spodziewać się wiosennej, słonecznej aury. Warto przed wyjściem z domu zabrać ze sobą parasol, ponieważ tydzień będzie bardzo deszczowy. Na pocieszenie informujemy, że według badań synoptyków niebawem pogoda znacznie się poprawi, a temperatura osiągnie poziom nawet 20 °C.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com