niedziela, 4 czerwca, 2023
+

  Naukowcy z Wydziału Chemicznego Politechniki Rzeszowskiej uczestniczą w akcji Europejskiego Programu Współpracy w Dziedzinie Badań Naukowo-Technicznych

  Polecamy

  Wiktoria Sudoł
  Wiktoria Sudoł
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Dr Aleksandra Bocian, prof. PRz oraz dr Ewa Ciszkowicz z Katedry Biotechnologii i Bioinformatyki Wydziału Chemicznego Politechniki Rzeszowskiej reprezentują Polskę w akcji Europejskiego Programu Współpracy w Dziedzinie Badań Naukowo-Technicznych.

  COST to skrót od Europejskiego Programu Współpracy w Dziedzinie Badań Naukowo-Technicznych. Jest to międzyrządowa instytucja europejska, powołana w celu rozwijania międzynarodowej współpracy w zakresie badań naukowych prowadzonych w ramach poszczególnych krajowych programów. COST został on utworzony już w 1971 r. Obecnie obejmuje 36 członkowskich krajów Unii Europejskiej.

  Pierwsza akcja COST skoncentrowana jest na badaniach jadów. Jej główne cele to znalezienie nowych obszarów badawczych, rozszerzenie zakresu obecnie prowadzonych badań, podniesienie ich atrakcyjności, a także usuwanie przeszkód organizacyjnych i technicznych w nawiązywaniu współpracy naukowej w obrębie Unii Europejskiej.

  Badaczki reprezentujące Politechnikę Rzeszowską i całą Polskę biorą udział w pracach Grupy Roboczej 1 „Novel targets in venom research”. Ich zadaniem jest identyfikacja nowych celów badań pozwalających w pełni wykorzystać potencjał kryjący się w jadach. Prace te obejmują badania z podstaw biologii organizmów docelowych.

  Więcej informacji można znaleźć na stronie Europen Venom Network i w mediach społecznościowych: https://www.facebook.com/European-Venom-Network-105012084887598/ oraz https://twitter.com/EUVENAction.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com