czwartek, 28 marca, 2024
+

Kolejny świetny mecz drużyny KS DevelopRes Rzeszów. Niestety tym razem nie udało się wygrać

Martyna Cios
    Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi

Wczoraj odbył się trzeci mecz finału TAURON Ligi, w którym zmierzyły się Developres SkyRes Rzeszów i Grupa Azoty Chemik Police. Mecz po raz trzeci zakończył dopiero tie-break. Tym razem wygrała drużyna przeciwników.

Rozgrywka była bardzo zacięta. Inauguracyjną partię rzeszowianki rozpoczęły do prowadzenia 5:2, jednak policzanki szybko zaczęły przejmować inicjatywę. W końcówce podopieczne Ferhata Akbasa za sprawą znakomitych zagrywek Agnieszki Kąkolewskiej odskoczyły na kilka punktów. Do zakończenia tej części doprowadził skuteczny atak Jack Kisal.

W drugim secie początkowo przeważała Grupa Azoty Chemik Police. Po kontrze Jack Kisal Chemik wygrywał 8:6, jednak rzeszowianki wyszły na prowadzenie zdobywając trzy punkty z rzędu, a ich dobra gra potrwała, aż do końca seta, którego oczywiście wygrały.

źródło: @KsDevelopresRzeszow

W kolejnej części niemal od początku dominację zdobyła Grupa Azoty. Moment przełomowy przyszedł dość szybko, bo przed 10 punktem. Właśnie wtedy siatkarki Developresu zaczęły serią popełniać błędy, co pozwoliło przeciwniczkom zbudować kilkupunktową przewagę, którą trudno było nadrobić.

Czwartego seta ekipa z Polic rozpoczęła do dwóch efektownych bloków Kąkolewskiej, ale odpowiedź Developresu była błyskawiczna i to rzeszowianki wygrywały 6:3. Z każdą kolejną akcją przewaga miejscowych nie podlegała dyskusji. To, jak bardzo wyrównane było spotkanie najlepiej potwierdza fakt, że po czterech partiach obie drużyny miały na swoim koncie dokładnie tyle samo punktów: 88 – 88.

Developres doprowadził do tie-breaka. W nim początkowo przeważały rzeszowianki, które prowadziły 6:3. Przyjezdne błyskawicznie odrobiły straty i na tablicy pojawił się rezultat remisowy (6:6). Od tego momentu trwała zacięta walka punkt za punkt. Przy stanie 9:8 policzanki zdobyły trzy punkty z rzędu i wygrywały 11:9. Ten dystans okazał się już nie do odrobienia dla Developresu.

Kolejne spotkanie o złoto zostanie rozegrane we wtorek na terenie Chemika Polic. To może być już ostatnie spotkanie w tej rywalizacji.