sobota, 18 maja, 2024
spot_img
+

  Polska firma zainwestowała na terenie Parku Naukowo-Technologicznego

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Na terenie Parku Naukowo – Technologicznego ,,Rzeszów-Dworzysko” zainwestowała nowa firma – „Buty Jana”. Pomysł utworzenia parku powstał z inicjatywy Starostwa Powiatowego w Rzeszowie.

  Właścicielami marki i firmy są  Katarzyna i Adam Bałdyga. To spółka handlowa z polskim kapitałem, która dotychczas skupiała się na branży obuwia sportowego, a obecnie z sukcesem poszerza asortyment o odzież i akcesoria sportowe.

  – Dynamiczny rozwój rynku e-commerce w obszarze, w którym porusza się firma Butyjana.pl, wymusza ciągły rozwój biznesu poprzez wprowadzanie nowych marek oraz poszerzanie asortymentu

  – mówi Adam Bałdyga.

  Katarzyna Bałdyga dodaje, że „Buty Jana” to już nie tylko obuwie sportowe, ale również odzież sportowa i akcesoria, czyli wszystko to, co może kojarzyć się z aktywnością fizyczną.

  fot. materiały prasowe Powiatu Rzeszowskiego
  fot. materiały prasowe Powiatu Rzeszowskiego

  Firma działa już od 2002 r. Swoje produkty w 90 proc. sprzedaje na międzynarodowym rynku, w tym m.in. do krajów UE, ale także na Ukrainę, do USA i Japonii. Obecnie w firmie zatrudnionych jest 40 osób. Docelowe zatrudnienie, w związku z planowaną inwestycją na terenie Dworzyska, to 60 osób.

  – Ta planowana inwestycja, to budowa nowego magazynu, która umożliwi poszerzenie oferty tej firmy. Poza tym, profesjonalne  działania firmy opierają się na obsłudze możliwie jak największej liczby partnerów handlowych, przy zastosowaniu Zintegrowanego Systemu Sprzedażowego.  Sprzyja to szybkiej wymianie informacji między kontrahentami na temat oferowanego asortymentu, jego cen i dostępności

  – mówi Waldemar Pijar, Sekretarz  Powiatu Rzeszowskiego, główny koordynator projektu PNT „Rzeszów-Dworzysko”.

  fot. materiały prasowe Powiatu Rzeszowskiego

  Firma posiada obecnie magazyny o powierzchni ok. 1700 m. kw. w gminie Boguchwała. Wraz z dynamicznym rozwojem zapadła decyzja wybudowania nowych powierzchni magazynowych (ok. 4 tys. m. kw.), co zapewni zapotrzebowanie magazynowe na kolejne lata. Wartość planowanej inwestycji wynosi 12 mln zł.

  Z takiego dynamicznego rozwoju terenów inwestycyjnych PNT „Rzeszów-Dworzysko” zadowolony jest Józef Jodłowski, Starosta Rzeszowski.

  – Nasz park utworzyliśmy właśnie po to, aby inwestowały tutaj różnego typu innowacyjne firmy, które tworzą nowe miejsca pracy. Dzięki temu Powiat Rzeszowski staje się atrakcyjnym miejscem do życia i pracy zarówno dla młodych, wykształconych osób, jak i fachowców z wieloletnim doświadczeniem. To teren wyjątkowo przyjazny dla inwestorów

  – mówi.

  fot. materiały prasowe Powiatu Rzeszowskiego

  PNT „Rzeszów – Dworzysko” to atrakcyjny teren inwestycyjny o pow. 83,42 ha. Jest w pełni uzbrojony, znajduje się blisko autostrady A4, drogi ekspresowej S19, międzynarodowego lotniska Rzeszów – Jasionka oraz magistrali kolejowej E30 Niemcy – Polska – Ukraina. Do tej pory zainwestowało na tym terenie 25 przedsiębiorstw. Docelowo, pracę znajdzie tutaj ok. 3 tys. osób.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com