20,4 C
Rzeszów
środa, 23 czerwca, 2021
+

  M. Warchoł uczestniczył dziś w przekazaniu samochodu dla rzeszowskich Strzelców

  Polecamy

  Martyna Cios
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Dzisiejsza konferencja Ministra Marcina Warchoła, była okazją do przekazania przez Służbę Więzienną samochodu marki Peugeot Boxer organizacji strzeleckiej “Strzelec” z Rzeszowa. Jak mówią, do działania zainspirował ich rzeszowski poseł.

  Na wstępie Dyrektor Służby Więziennej ppłk. Krzysztof Kulczycki przedstawił misję służby więziennej. Zaznaczył, także, że jednostka bardzo szybko zareagowała na zagrożenia wynikające z pandemii, do włączenia się w działania zainspirował ich Marcin Warchoł.

  Służba więzienna nie zajmuję się tylko pilnowaniem osadzonych w zakładach karnych, realizujemy szereg ważnych, istotnych zadań z punktu widzenia społecznego.

  – mówił.

  źródło: materiały nadesłane

  Zapewniono, że przekazywany samochód jest w pełni sprawny i z pewnością posłuży strzelcom przez parę lat do realizacji ich działań.

  Panie Ministrze dziękuję jeszcze raz za inspirowanie Nas do tych działań, czy to przeciw pandemicznych, czy też wspierania uczelni, szkół i różnych instytucji, żeby wspierać Podkarpacie na wielu płaszczyznach.

  – podziękował Krzysztof Kulczycki.

  źródło: materiały nadesłane

  Następnie głos zabrał Marcin Warchoł, który przedstawił główne cele organizacji “Strzelec”, takie jak: przygotowanie do służby mundurowej, wychowywanie młodzieży w duchu patriotycznym i kształtowanie postaw młodych ludzi w duchu umacniania niepodległości Ojczyzny.

  To są cele, które przyświecają tym wspaniałym ludziom, a po to żeby mogli je realizować potrzebują sprzętu, dlatego bardzo dziękuję służbie więziennej, Panu wójtowi gminy Świlcza, który zorganizował przekazanie tego sprzętu.

  – powiedział Minister.

  Marcin Warchoł wspomniał także akcję służby więziennej #ResortSprawiedliwościPomaga, podczas której uszyto ponad 100 tysięcy maseczek, dzięki ogromnej pomocy osadzonych. Zaznaczył, że nie jest to porównywalne z żadną inną tego typu inicjatywą w kraju.

  Jako wiceminister sprawiedliwości jestem ogromnie dumny i zaszczycony, że przeszło 100 tysięcy maseczek trafiło do DPS-ów, szpitali, szkół itd.

  – mówił.

  Minister z radością przyznał, że pojazd, który dotychczas służył w Zakładzie Karnym w Rzeszowie, teraz zyska nową rolę w wyjątkowej organizacji, kształcącej postawy patriotyczne młodzieży i przygotowującej młodych ludzi do służby w organizacjach mundurowych.

  źródło: materiały nadesłane

  Wójt gminy Świlcza Adam Dziedzic oznajmił, że bardzo się cieszy, że może być tym elementem pośredniczącym, który będzie wspierać tego typu inicjatywy i podziękował ministrowi, dyrektorowi Służby Więziennej oraz komendantowi “Strzelców”.

  źródło: materiały nadesłane

  Na zakończenie głos zabrał Komendant Głównym st. insp. ZS Marek Matuła, który także podziękował wszystkim zgormadzonym za inicjatywę i jej wykonanie.

  To bardzo miłe, ponieważ nie często dostajemy takie prezenty, a jest to bardzo potrzebne. To znak, że w naszym województwie są ludzie, którzy potrafią widzieć takie organizację jak Związek Strzelecki i potrafią docenić zaangażowanie i wysiłek.

  – powiedział.

  Następnie wręczono podziękowania i symboliczne orzełki.

  źródło: materiały nadesłane
  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  SERWIS POGODOWY 🌤

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -