10,3 C
Rzeszów
poniedziałek, 23 maja, 2022
+

  Konkurs ,,WSIiZ ma Talent” rozstrzygnięty!

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Poznaliśmy wyniki ósmej edycji Międzynarodowego Konkursu Artystycznego „WSIiZ ma Talent”. 14 kwietnia w Klubie IQ odbył się wielki finał, w którym rywalizowali ze sobą studenci piosenkarze, tancerze, raperzy oraz muzycy.

  To była edycja szczególna. Bez zespołów, bo studentom trudniej się spotkać na próbach, bez wspólnej piosenki prologowej, nad którą praca zawsze mocno integrowała finalistów, z castingiem częściowo online, z pracami artystycznymi przesyłanymi mailem a przede wszystkim bez publiczności. Ten ostatni brak aż ściskał serce podczas ogłaszania wyników. Poziom prezentacji finalistów był bardzo wyrównany i naprawdę wysoki. Także w sekcji plastycznej zgłoszono interesujące prace w bardzo różnych technikach od animacji instagramowej po malowanie twarzy. Oby w grudniu możliwa już była kolejna edycja, z publicznością i naszym ulubionym ściskiem na scenie

  – mówił po finale dr Łukasz Błąd, Dyrektor artystyczny IQ Club, organizator „WSIiZ ma Talent”.

  fot. materiały prasowe WSIiZ

  W finale konkursu wystąpili studenci reprezentujący Polskę, Ukrainę, Kazachstan i Zimbabwe, a oceniali ich jurorzy z Akademii Aktorskiej „Artysta”:

  ·         MAŁGORZATA KOTUŁA z zamiłowania choreograf i instruktor, pracuje w Akademii Tańca „Miczałowscy” i Akademii Aktorskiej „Artysta”, szczególną miłością darzy taniec współczesny i bachatę. Na co dzień jest terapeutką osób ze spektrum autyzmu i surdopedagogiem,

  ·         RAFAŁ CZARNACKI pianista, aranżer, dyrygent i producent muzyczny, muzyk sesyjny, Absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Estradowej UMCS w Lublinie, wykładowca akademicki na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa Uniwersytetu Rzeszowskiego. W swoim dorobku artystycznym ma kilkanaście nagranych płyt, singli oraz produkcji muzycznych dla wielu zespołów i muzyków. Współpracował m.in. z Mietkiem Szcześniakiem, Piotrem i Krzysztofem Cugowskimi, Beatą Kozidrak czy Urszulą,

  ·         KORNEL PIEŃKO, aktor Ave Teatru, specjalista od musicali, reżyser, konferansjer, pedagog, dyrektor Akademii Aktorskiej „Artysta”.

  fot. materiały prasowe WSIiZ

  Obrady były burzliwe, a decyzja nie należała do łatwych. Poziom był bardzo wyrównany, pomimo, że talenty były różnorakie

  – mówił przed ogłoszeniem werdyktu Rafał Czarnecki, pianista, aranżer, dyrygent, muzyk sesyjny i producent muzyczny, członek tegorocznego jury „WSIiZ ma Talent”.

  Pierwszą nagrodę zdobyła studentka Filologii angielskiej ILONA BABICZ (śpiew, autorski utwór „Perfect Storm”). Drugie miejsce wytańczyła ANNA KUSZAJ, a trzecie przypadło śpiewającej ARU (Aruzhan Abakhanova).

  fot. materiały prasowe WSIiZ

  Jury zdecydowało o przyznaniu aż pięciu wyróżnień. Trafiły one do:

  Ø  CAPTAIN MAK (rap)

  Ø  KORNELIA WESOŁOWSKA (taniec)

  Ø  RAFAŁ SOLARSKI (śpiew, utwór James’a Bay „Let It Go)

  Ø  ALICJA WRÓBEL (śpiew, utwór Demi Lovato „Anyone”)

  Ø  LA VIE EN ROSE (taniec)

  fot. materiały prasowe WSIiZ

  Nagrodę Dziennikarzy oraz Nagrodę Publiczności zdobyła ARU wykonująca piosenkę Calum Scott’a „You Are The Reason”. 

  źródło: YouTube

  „WSIiZ ma Talent” to wydarzenie w trakcie którego studenci Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie prezentują swoje talenty. W tym roku odbywała się ósma edycja dorocznego przeglądu twórczości artystycznej (edycja przesunięta przez pandemię COVID-19 z grudnia 2020r.).

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -