19 kwietnia 2021 r. w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rzeszowie w Filii nr 4 odbędzie się akcja społeczno-edukacyjna zorganizowana przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Akcja upamiętnia rocznicę powstania w Getcie Warszawskim 19 kwietnia 1943 r.
Akcja Żonkile 2021 odbywa się co roku. Organizatorem wydarzenia jest Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Muzeum znajduje się w Warszawie na Muranowie. Jego zadaniem jest dokumentowanie wielowiekową historię Żydów w Polsce.
Wydarzenie skierowane jest głównie do dzieci i młodzieży. POLIN udostępnia materiały edukacyjne takie jak: grafiki, audiobooki i filmy, które pojawią się 19 kwietnia na stronie internetowej biblioteki.
Żonkil jest symbolem upamiętniającym Powstanie w Getcie Warszawskim.
Na czas akcji przygotowane będą zbiory biblioteki z zakresu literatury „obozowej” oraz papierowe zakładki do książek w formie żonkili.
19 kwietnia 2021 r. na fanpage biblioteki pojawi się również tutorial plastyczny pt. „Żonkile” stworzony przez bibliotekarzy Filii nr 7 WiMBP w Rzeszowie.
Zachęcamy do udziału w akcji.
Więcej informacji można znaleźć na stronie – http://www.wimbp.rzeszow.pl