-3,3 C
Rzeszów
sobota, 22 stycznia, 2022
+

  Konferencja ministra zdrowia dotycząca aktualnej sytuacji epidemiologicznej

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Dziś rano odbyła się konferencja prasowa ministra zdrowia Adama Niedzielskiego oraz sekretarza stanu w KPRM, rzecznika prasowego rządu Piotra Müllera, dotycząca panujących obostrzeń oraz liczby zachorowań na koronawirusa w kraju.

  Minister zdrowia zaznaczył, że w poprzednim tygodniu liczba zachorowań na koronawirusa zmalała, ale w ostatnich dniach nastąpił przyrost dziennej liczby zarażeń. Jego zdaniem jest to związane z niedawno zakończonym okresem świątecznym.

  – Dzisiaj odnotowaliśmy 21 280 przypadków. To jest o ponad 6 tys. więcej niż tydzień temu

  – informował.

  Według prezentowanych, podczas konferencji, danych, w Polsce zajętych jest obecnie 75,71 proc. łóżek covidowych, a 78,94 proc. respiratorów jest wykorzystywanych. Według Niedzielskiego to czytelny znak, że obłożenie szpitali nadal jest duże.

  W związku z tym rząd zdecydował o przedłużeniu większości obostrzeń do 25 kwietnia. W zakresie hoteli i noclegów dotychczasowe zasady bezpieczeństwa będą obowiązywać do 3 maja włącznie. Nastąpiły jednak pewne wyjątki. Od 19 kwietnia otwarte zostaną żłobki i przedszkola dla wszystkich dzieci. Dozwolony będzie także sport w obiektach sportowych na świeżym powietrzu z pewnymi ograniczeniami.

  – Już od najbliższego poniedziałku dzieci będą mogły wócić do przedszkoli i żłobków, ale oprócz tego po rozmowach z panem premierem Glińskim doszliśmy do wniosku, aby przywrócić możliwość uprawiania sportu na otwartym powietrzu

  – mówił minister zdrowia.

  Według danych opublikowanych przez Ministerstwa Zdrowia w Polsce aktualnie zostały wykonane 7 970 164 szczepienia. Pierwszą dawką zaszczepiono 5 832 860 obywateli, a drugą dawką wykonano 2 137 304 szczepienia.

  Dzienny raport wskazuje na to, że w województwie podkarpackim na koronawirusa choruje 818 osób. Na kwarantannie znajduje się 16729 osób. Wykonano 4135 testów (w tym z wynikiem pozytywnym 890).

  Dane dotyczące koronawirusa w Rzeszowie:

  Liczba zakażonych: 97
  Liczba zakażonych na 10 tys. mieszkańców: 4,93
  Liczba przypadków śmiertelnych: 8:
  choroby współistniejące wraz z COVID-19: 7
  wyłącznie z powodu COVID: 1

  W powiecie rzeszowskim odnotowano 97 przypadków zarażeń.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -