piątek, 1 grudnia, 2023
+

  „Życie bez strachu” – nowy projekt Komendy Miejskiej Policji w Krośnie

  Polecamy

  Wiktoria Sudoł
  Wiktoria Sudoł
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Komenda Miejska Policji w Krośnie rozpoczyna nową akcję edukacyjno-informacyjną „Życie bez strachu”. Celem tej kampanii jest większa dostępność pomocy dla ofiar przemocy domowej na terenie powiatu krośnieńskiego i całego Podkarpacia.

  Obecna pandemia koronawirusa zdecydowanie wywiera negatywny wpływ na każdą dziedzinę życia. Codziennie jesteśmy zalewani falą informacji o pogłębiającym się kryzysie gospodarczo – ekonomicznym, który przekłada się na sposób funkcjonowania społeczeństwa. W ostatnim czasie znacznie pogorszyły się relacje międzyludzkie, pogłębiły się takie zjawiska jak depresje, uzależnienia, nadużycia i przemoc w rodzinie.

  Niejednokrotnie zdarza się, że osoba doświadczająca przemocy domowej odbywa kwarantannę pod jednym dachem ze sprawcą  przemocy, co powoduje pogłębianie się rodzinnego dramatu. Ofiara przemocy jest samotna i zagubiona, nie wierzy w poprawę swojej sytuacji życiowej. Bardzo często z tego powodu dochodzi do straszliwych tragedii.

  Program „Życie bez strachu”, który powstał z inicjatywy policjantów z Krosna ma na celu pomoc osobom przeżywającym kryzys. Podstawowym zadaniem realizowanych działań jest zwiększenie dostępności pomocy dla ofiar przemocy domowej.

  Policjanci zamierzają dotrzeć ze swoim przekazem do jak najszerszej grupy odbiorców. Do współpracy angażowane będą jednostki administracji publicznej, ośrodki pomocy społecznej i opieki zdrowotnej oraz placówki opiekuńczo-wychowawcze.

  Zostały opracowane autorskie materiały informacyjne o projekcie, w postaci ulotek oraz plakatu. Utworzony został również dedykowany działaniom adres poczty elektronicznej – zyciebezstrachu.krosno@rz.policja.gov.pl, za pośrednictwem którego przez całą dobę jest możliwość informowania o niebezpieczeństwie lub nadużyciu przemocy w rodzinie.

  W budynku komendy przy ul. Lwowskiej 28 w Krośnie zaplanowano także dyżury koordynatora ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Pomysłodawcą i organizatorem działań jest st. asp. Marcin Krówka z Wydziału Prewencji KMP w Krośnie.

  Jeśli jesteś ofiarą przemocy domowej skontaktuj się z Policją.

  Dyżur w każdy czwartek w godz. 16-19 w budynku Komendy Miejskiej Policji w Krośnie przy ul. Lwowskiej 28
  Kontakt: (e-mail): zyciebezstrachu.krosno@rz.policja.gov.pl

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com