22 C
Rzeszów
czwartek, 11 sierpnia, 2022
+

  Sukces Podkarpackiego Chóru Męskiego z Rzeszowa

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Podkarpacki Chór Męski pod dyrekcją Grzegorza Oliwy działający przy WDK w Rzeszowie zajął pierwsze miejsce w ogólnopolskim konkursie online.

  Z dumą informujemy, że Podkarpacki Chór Męski z Rzeszowa pod dyrekcją Grzegorza Oliwy otrzymał złoty dyplom w II Ogólnopolskim Konkursie Chórów On-line „O Crux Ave” Wysoka 2021.

  Chór otrzymał także Nagrodę Specjalną Polskiej Agencji Muzycznej za najciekawszą interpretację utworu o tematyce pasyjnej, za utwór Piotra Jańczaka „De profundis clamavi“ oraz Nagrodę Specjalną Senatora Henryka Stokłosy za najwyższą punktację w kategorii chórów męskich.

  źródło: strona internetowa WDK

  W konkursie wzięło 27 chórów z różnych stron Polski, a w Jury zasiadali wybitni polscy dyrygenci, chórmistrzowie oraz pedagodzy:
  – prof. dr hab. Elżbieta Wtorkowska – Akademia Muzyczna w Bydgoszczy
  – prof. dr hab. Stanisław Krawczyński – Akademia Muzyczna w Krakowie
  – prof. dr hab. Janusz Stanecki – Akademia Muzyczna w Bydgoszczy.

  Podkarpacki Chór Męski powstał w 2014 roku, a jego członkami są śpiewacy Strzyżowskiego Chóru Kameralnego oraz ”Belfersingers” z Gorlic wsparci również pojedynczymi panami z innych środowisk chóralnych z Krosna, Mielca i Sędziszowa. Wielu z nich wywodzi się z Krakowskiego Chóru Akademickiego UJ – chóru męskiego działającego od 1878 r.

  źródło: YouTube

  Do sukcesów chóru należy zdobycie I miejsca w XVIII edycji Międzynarodowego Festiwalu Pieśni Religijnej Cantate Deo w Rzeszowie, I miejsce na IV Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Chóralnej Sacra Ecclesiae Cantio – Tarnów 2014 oraz nagrody Grand Prix na XI Podkarpackim Przeglądzie Chórów „Pieśni Pasyjne” w Radymnie. Chór działa pod patronatem Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie.

  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -