21,7 C
Rzeszów
sobota, 2 lipca, 2022
+

  Collegium Humanum włącza się do akcji dla fundacji DKMS

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Uczelniana Rada Samorządu Studenckiego Collegium Humanum w Rzeszowie wesprze fundację DKMS. Akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku kostnego odbędzie się nie tylko wśród studentów, pracowników uczelni, ale także wszystkich osób chętnych, aby pomóc.

  Ruszyła wiosenna odsłona XII edycji akcji HELPERS’ GENERATION, w którą włączają się studenci z całej Polski, by nieść pomoc Pacjentom chorującym na nowotwory krwi. wiosennej odsłonie projektu bierze udział 58 uczelni z całej Polski a akcję koordynować będzie 108 studenckich liderów. Wirtualne akcje na uczelniach, przeprowadzane pod hasłem #HelpersGonnaHelp, potrwają od 1. do 18. kwietnia.

  Projekt HELPERS’ GENERATION niesie realną pomoc osobom, dla których często jedyną szansą na życie jest przeszczepienie krwiotwórczych komórek macierzystych od niespokrewnionego Dawcy szpiku. Dzięki dotychczasowym edycjom, studenci zorganizowali łącznie 1272 Dni Dawcy Szpiku, podczas których zarejestrowali aż 131 961 potencjalnych Dawców. Spośród nich 960 osób zostało Dawcą faktycznym, oddając krwiotwórcze komórki macierzyste dla swojego “bliźniaka genetycznego”.

  źródło: materiały prasowe organizatorów

  Podczas poprzedniej zimowej odsłony projektu, która również odbyła się w formule zdalnej, do bazy Dawców szpiku Fundacji DKMS dołączyło ponad 3500 osób. Nawet pandemia nie stanowi przeszkody, gdy stawką jest życie i zdrowie Pacjentów walczących z nowotworami krwi.

  – Akcję HELPERS’ GENERATION przeprowadzam razem z moją koleżanką, która jest również liderką tego projektu. Wykorzystujemy Social Media do edukowania i promowania idei dawstwa szpiku. Na Facebook’u utworzyłyśmy specjalne grupy – dla wolontariuszy oraz dla całej uczelni, na których informujemy, czym jest Fundacja DKMS, w jaki sposób można dołączyć do grona potencjalnych Dawców szpiku oraz wolontariuszy, i jak wygląda sam proces rejestracji. W akcję włączył się również nasz uniwersytet, który udostępnia posty, ale jest także sponsorem w konkursie, który odbędzie się na koncercie zespołu Tetas de Madera, zrealizowanym w formie streamingu. Na wydarzenie zapraszamy wszystkich studentów, ale nie tylko! Do akcji włączyli się też nasi wykładowcy, którzy na zajęciach opowiadają o akcji i zachęcają do wzięcia w niej udziału

   – mówiła Anna Prochera, studentka Uniwersytetu Szczecińskiego, liderka projektu HELPERS’ GENERATION.

  źródło: materiały prasowe organizatorów

  – Kilka razy usłyszałam od wolontariuszy, że ich znajomi lub rodzina myśleli, iż rejestracja do bazy Dawców szpiku Fundacji DKMS jest skomplikowana, a przecież to tylko kilka minut, żeby zostać potencjalnym Dawcą szpiku

  – dodała.

  Uczelniana Rada Samorządu Studenckiego Collegium Humanum w Rzeszowie zdecydowała się wesprzeć fundację DKMS. Akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku kostnego odbędzie się wśród studentów, pracowników uczelni ale także wszystkich chętnych osób. Zostanie przeprowadzona w ramach projektu HELPERS’ GENERATION w ramach której został powołany Zastępca Przewodniczącej URSS w Rzeszowie.

  Wszelkie zainteresowane osoby, proszone są o poinformowanie Lidera projektu, który przekaże w jaki sposób oraz kiedy można odebrać pakiety rejestracyjne i odpowie na pytania.

  źródło: materiały prasowe organizatorów

  – Jako Samorząd Studencki od zawsze kierujemy sie tym, że powinniśmy pomagać wszystkim tym którzy tego potrzebują. Nie tylko na naszej uczelni ale także w otoczeniu. Właśnie dlatego, kierując się troską o tych którzy tego najbardziej potrzebują, zdecydowaliśmy się przeprowadzić akcję na naszej uczelni, oczywiście z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa. Akcję przeprowadzamy nie tylko poprzez dystrybucję pakietów rejestracyjnych wśród chętnych ale również zachęcamy do rejestracji online

  – mówił Sebastian Krauz, Zastępca Przewodniczącej Uczelnianej Rady Samorządu Studenckiego Collegium Humanum filii w Rzeszowie oraz lider projektu HELPERS’ GENERATION.

  Kontakt do Lidera projektu:

  E-mail: sebastian.krauz@humanum.pl

  Facebook: Sebastian Krauz (https://www.facebook.com/mlodykrauzik)

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -