17,4 C
Rzeszów
wtorek, 28 czerwca, 2022
+

  Konferencja Wojewody Ewy Leniart na temat drogi południowej do Rzeszowa. Wniosek o ZRID został złożony

  Polecamy

  Wiktoria Sudoł
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Podczas dzisiejszej konferencji prasowej wojewoda podkarpacki Ewa Leniart wraz z obejmującym funkcję Prezydenta Miasta Markiem Bajdakiem omówili plan realizacji inwestycji drogi południowej do Rzeszowa.

  Materiały PUW

  Wniosek do ZRID został złożony dzisiaj o 11:34 przez pełniącego funkcję Prezydenta Miasta Marka Bajdaka w sekretariacie wydziału nieruchomości Urzędu Wojewódzkiego. A sfinalizowanie wniosku jest wstępnie planowane na koniec lata lub początek jesieni bieżącego roku.

  „To już kolejne, czwarte podejście do realizacji inwestycji pod nazwą „Obwodnica Południowa dla miasta Rzeszów”. Wierzymy, że wniosek, który wpłynął do Urzędu Wojewódzkiego pod okiem pana prezydenta Marka Bajdaka sprawdzony i zweryfikowany jest wnioskiem, który będzie mógł zakończyć się wydaniem decyzji na realizację tej inwestycji.”

  -powiedziała Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart.

  Materiały PUW

  Wojewoda dodała również, że inwestycja jest bardzo potrzebna dla Rzeszowa. Największą zaletą jest odciążenie centrum miasta od natężenia ruchu komunikacyjnego. Będzie to droga w standardzie drogi wojewódzkiej o nośności 11 ton.

  „Kwestią otwartą jest pozyskanie środków finansowych, które pozwolą na zachowanie dobrego tempa niezbędnego do rozpoczęcia tej inwestycji już w najbliższym czasie.”

  -dodała Wojewoda.

  „Jestem przekonany, że decyzja zezwalająca na realizację tej inwestycji zostanie wydana w jak najkrótszym czasie. W 2017 roku zabrakło kluczowego aktu administracyjnego w budowie dróg jakim jest decyzja środowiskowego uwarunkowania. Tym razem ta decyzja jest już prawomocna. Liczymy, że wreszcie uda się uzyskać ZRID dla miasta Rzeszów.”

  -powiedział pełniący funkcję Prezydenta miasta – Marek Bajdak.

  „Pieniądze na odszkodowania za zawłaszczenie i ograniczenie prawa własności, które dotyczy działek w pobliżu bezpośredniej drogi, na których terenie w ziemi są umieszczone urządzenia obce. Jest to kwota około 108 mln złotych.”

  -dodaje Marek Bajdak.

  Materiały PUW

  Jak wiadomo został wybrany pierwszy wariant drogi z mostem o długości 950 metrów i z podpora na „ptasiej wyspie”. Cała droga będzie miała ponad 6 km długości.

  Źródła finansowania inwestycji są dwa: wewnętrzne dzięki Urzędowi Miasta oraz zewnętrzne w ramach, których został złożony wniosek do Krajowego Planu Odbudowy.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -