19,2 C
Rzeszów
niedziela, 26 czerwca, 2022
+

  W Rzeszowie odbył się marsz przeciwko obostrzeniom

  Polecamy

  Martyna Cios
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Dziś w Rzeszowie, podobnie jak w wielu innych miastach, w ramach marszu pod hasłem „Polaku, dawaj z nami!” tłumy przeszły ulicami miasta. Uczestnicy sprzeciwiali się obostrzeniom związanym z pandemią koronawirusa.

  Marsz wyruszył o godzinie 12:00 spod Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie. Policja szacuje, że wzięło w nim udział około 300 osób, z czego 28 zostało wylegitymowanych. Wobec kilkudziesięciu trwają czynności wyjaśniające w związku z naruszeniem obowiązku zakrywania ust i nosa.

  Sądzimy, że każdy zdrowo myślący Polak, zdaje sobie sprawę jak bzdurne wytyczne są na nas nakładane. Rodzi się pytanie dlaczego wciąż pozostajemy bierni, dając przy tym ciche przyzwolenie na dalsze działania. Mamy wybór czy dalej będziemy jedynie komentować restrykcje wygodnie sprzed telewizora czy zrobimy coś bardziej pożytecznego.

  – czytamy w zapowiedzi wydarzenia.

  Jak informują na Facebooku Podkarpaccy Kibice, razem z organizatorami marszu – czyli fanami Resovii Rzeszów, szli kibice: Siarki Tarnobrzeg, JKS-u Jarosław, Brzozovii Brzozów, Stali Sanok, Stali Mielec, Wisłoki Dębica, Concordii Knurów, GKS-u Katowice, Czuwaju Przemyśl i Unii Nowa Sarzyna, ale także rodziny z dziećmi.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -