7 C
Rzeszów
poniedziałek, 20 września, 2021
spot_img
+

  Polska 2050 podsumowała działania na Podkarpaciu w marcu

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Ruch Polska 2050 dokonał podsumowania wszystkich działań realizowanych na przestrzeni zeszłego miesiąca. Wśród nich wymienili m.in. akcję sprzątania terenów nad Wisłokiem, zbiórka karmy dla zwierząt czy zajęcia online dla dzieci.

  Ruch Polska 2050 angażował się w wiele działań na terenie Podkarpacia. Wśród nich na uwagę zasługuje ,,Eko- Spacer w Rzeszowie”, kiedy to wolontariusze wraz z Konradem Fijołkiem sprzątali tereny nad Wisłokiem. Ponadto do akcji dołączyły również powiaty dębicki, krośnieński, przemyski i ropczycko-sędziszowski.

  Kolejną z akcji były ,,Eko-woreczki” to akcja w którą w Rzeszowie podczas swej wizyty w Rzeszowie włączył się Szymon Hołownia i jest ona dalej prowadzona. Wolontariusze rozdając ekologiczne woreczki mieszkańcom miasta żywią nadzieję, że mogą wpłynąć na zmianę sposobu myślenia o ekologii. Do akcji przyłączyły się także powiaty dębicki, mielecki, ropczycko-sędziszowski i sanocki.

  fot. materiały prasowe Polska 2050

  Wolontariusze zorganizowali również zbiórkę karmy dla stowarzyszenia ,,Nadzieja” oraz budowali budki dla ptaków na terenie powiatu krośnieńskiego i przeworskiego. Działają też na rzecz zmniejszenia liczny odpadów. Zachęcają właścicieli sklepów do wywieszania plakatów propagujących ekologiczną świadomość i używanie przy okazji zakupów opakowań wielokrotnego użytku.

  W marcu rozpoczęli prowadzenie zajęcia online dla dzieci. Szachy, plastyka, czy joga są wśród ofert, które realizują podkarpaccy wolontariusze, by umilić najmłodszym czas spędzany w domu w czasie szkolnego lockdownu. Jeden z liderów powiatowych Podkarpacia prowadzi z kolei korepetycje online z języka angielskiego dla dwójki dzieci z pieczy zastępczej w ramach ogólnopolskiej akcji realizowanej przez Polska 2050.

  fot. materiały prasowe Polska 2050

  Przed Wielkanocą wolontariusze z powiatu bieszczadzkiego zrealizowali wspaniałą akcję pomocową dla 21 najbardziej potrzebujących osób. Produkty spożywcze, chemia i kosmetyki złożyły się na paczki, które wręczono pod koniec marca. Również tuż przed Wielkanocą finiszowali zbiórkę dla Hospicjum Dziecięcego w Rzeszowie. W akcję zaangażowały się powiaty rzeszowski i jarosławski. Wolontariusze wspierali również samotnych i starszych pacjentów szpitali i rozdawali im paczki z produktami higienicznymi, kosmetycznymi oraz wodą. Produkty już dostały dostarczone już do szpitali, a akcja jest dalej kontynuowana.

  Kolejna odsłona pomocy dla młodych pacjentów z dolegliwościami psychiatrycznymi ze szpitala w Łańcucie to akcja ,,Pokoloruj nam świat” realizowana jest przez powiaty przeworski i ropczycko – sędziszowski.

  fot. materiały prasowe Polska 2050

  Wolontariusze zainicjowali także akcję propagująca czytelnictwo. Do obiegu wrzuconych zostało kilka książek, które na wzór ogólnoświatowej inicjatywy ,,Book Crossing” znajdują coraz to nowych czytelników w różnych miejscach województwa.

  Członkowie ruchu zapowiadają, że w ramach kontraktu obywatelskiego będzie budowana zatoczka autobusowa w Woli Rafałowskiej (powiat rzeszowski).

  Artykuł na podstawie tekstu Bartosza Romanka

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  SERWIS POGODOWY 🌤

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -