1,1 C
Rzeszów
sobota, 4 grudnia, 2021
+

  M. Warchoł zadba o budowę wind dla mieszkańców rzeszowskich osiedli

  Polecamy

  Martyna Cios
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Wczoraj o godz. 20:00 przy ul. Rycerskiej 15 w Rzeszowie odbyła się konferencja prasowa kandydata na urząd prezydenta Rzeszowa Marcina Warchoła. Tematem był projekt zaopatrzenia rzeszowskich blokowisk w nowoczesne windy, które ułatwią codzienne życie mieszkańców. 

  Na wstępie Marcin Warchoł zwrócił uwagę, że większość bloków na osiedlu powstało jeszcze w latach 60-tych i nie posiada wind, wskazał na problem przemieszczania się po schodach przez osoby starsze, osoby z niepełnosprawnościami oraz innych mieszkańców. Poseł aby dokładnie zobrazować sytuację z jaką muszę mierzyć się osoby starsze posłużył się historią ze spotkania swojej małżonki ze starszą Panią w sklepie, która przychodzi na zakupy bardzo rzadko, bo z trudem chodzi po schodach.

  Dziś jesteśmy w sytuacji, w której wiele osób starszych, rodzin z małymi dziećmi, ma ogromny problem w poruszaniu się z wyższych kondygnacji, z 3. czy 4. piętra. Trzeba zwrócić uwagę na to, że zwłaszcza seniorzy – ci, którzy budowali dobro naszego miasta przez całe dziesięciolecia, dzisiaj są skazani na prawdziwy „areszt domowy”.

  – powiedział poseł Marcin Warchoł.

  Kandydat na urząd prezydenta zobowiązał się do pomocy w pokonywaniu tego typu barier komunikacyjnych. Rozwiązaniem jest budowa przy blokach wind zewnętrznych. Koszt takiej windy wynosi od 300 do 350 tys. zł. Marcin Warchoł zapowiedział jednak, że jeśli wygra wybory zadba o to, aby budowa takich wind nie obciążała kieszeni mieszkańców.

  Współczesne metody pozwalają na to, żeby takie windy dobudować do klatek schodowych.

  – powiedział.

  źródło: KW Marcina Warchoła

  Następnie głos zabrał były Prezydenta Pan Tadeusz Ferenc, który kolejny raz wyraził swoje poparcie dla kandydatury Marcina Warchoła oraz dla jego inicjatyw. 

  Dlaczego popieram Pana Marcina Warchoła? Otóż współpracujemy już ok. 3 lat i praktycznie to, o czym przekonałem się osobiście, że Pan minister szuka tematów. Myśli o tym, żeby ludziom pomagać, przykładem jest dzisiejsza prezentacja windy.

  – mówił ustępujący włodarz miasta.

  Były prezydent przytoczył także wiele innych załatwionych już wcześniej inicjatyw m.in. przejęcie Zamku Lubomirskich, budowa sądu, pomoc dla szpitali, chociażby Szpitala Miejskiego, który znajduję się przy ul. Rycerskiej.

  To, co było obiecane, to wszystko zostało załatwione. Jest to osoba godna zdecydowanie zaufania. Mamy doskonałego kandydata. Głosujmy na Pana Ministra Marcina Warchoła, żeby miasto się rozwijało.

  – podsumował Tadeusz Ferenc.

  źródło: KW Marcina Warchoła

  Podczas konferencji została zaprezentowana wizualizacja działania nowoczesnych wind, które mają za zadanie ułatwiać codzienne życie mieszkańców budynków mieszkalnych. Wyświetlony został także film prezentujący taką windę w jednym z miast.

  Jestem przekonany o tym, że ta piękna wizualizacja stanie się rzeczywistością, że nasi wspaniali mieszkańcy otrzymają te windy. Ja jestem po to, żeby słuchać mieszkańców i ten pomysł wziął się z inspiracji od Państwa, za co bardzo dziękuję. Jeszcze raz zachęcam wszystkich do współpracy, do rozmowy.

  – zachęcał Marcin Warchoł.

  W konferencji wziął również udział inż. Marcin Bocheński, który przybliżył techniczne szczegóły wykonania wind.

  źródło: KW Marcina Warchoła
  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  SERWIS POGODOWY 🌤

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -