poniedziałek, 24 czerwca, 2024
+

  K. Fijołek zaprezentował wizualizację kampanii oraz najważniejsze obszary programowe

  Polecamy

  Martyna Cios
  Martyna Cios
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Dziś w samo południe odbyła się konferencja prasowa kandydata na urząd prezydenta Rzeszowa Konrada Fijołka. Podczas spotkania został zaprezentowany layout kampanii oraz hasło wyborcze i najważniejsze obszary programowe. 

  Wzywam Was dzisiaj, stajemy do boju o Nasze Miasto, aby nie oddać go w obce ręce. Nasz program, nasze filary stają się frontami walki. Na tych frontach będziemy walczyć o Rzeszów.

  – mówił na wstępie Konrad Fijołek.

  Kandydat apelował do mieszkańców, aby włączyli się do walki. Wśród najważniejszych zadań wyliczona została rzeszowska zieleń i ekologia. Konrad Fijołek zapowiedział, że będzie urządzać lasy, tworzyć parki i skwery rekreacyjne, tak aby były najdalej 10 minut od miejsca zamieszkania rzeszowian.

  Chcemy wzdłuż Wisłoka stworzyć oś zieleni i Nasz central park. Chcemy dbać o Nasze perły zieleni jakim jest kopiec. Będziemy budować ścieżki biegowe, rowerowe. To miasto zielone będzie zrównoważone.

  – wyliczał.

  fot. Kurier Rzeszowski

  Kolejnym ważnym aspektem, jaki został wymieniony zostało uporządkowanie przestrzeni.

  Zdecydujemy zatem jaka ma być zabudowa i gdzie ma być wysoka, a gdzie niska. Gdzie ma być zieleń, rekreacja i jaki ma być transport. Wszystko będzie jasne i pewne. Będziemy Obywatele czuć się w Naszym mieście spokojnie i pewnie w przyjaznej przestrzeni.

  – mówił Konrad Fijołek.

  Samorządowiec mówił również o stworzeniu skutecznego i nowoczesnego transportu publicznego na bazie tego co jest już w mieście. Konrad Fijołek chcę bazować na obecnym układzie torów, zwiększyć kursy i zbudować realne połączenia drogowe, jak m.in. dwupoziomowe rondo na Pobitnie i południowa obwodnica Rzeszowa.

  fot. Kurier Rzeszowski

  Kandydat nawiązał także do swojego pierwszego wystąpienia, w którym mówił, że miasto czeka przesunięcie ciężkości działań z infrastruktury w kierunku człowieka i jakości życia. Wiążę się to ze zbudowaniem nowej, nowoczesnej oferty spędzania wolnego czasu w Rzeszowie, to m.in. rekreacja, rozrywka i kultura. Wśród oferty jako sztandarowa inwestycja ma znaleźć się aquapark, który powstać ma na Staromieściu.

  Tą nową ofertę kulturalną stworzymy My Rzeszowianie i nasze rzeszowskie środowiska. Tak aby nasze społeczeństwo cieszyło się tą nową ofertą.

  – mówił.

  Konrad Fijołek podkreślił również, że bardzo ważnym frontem walki jest wspieranie lokalnej przedsiębiorczości. Działaniami zmierzającymi w tym kierunku są zapowiedziane ulgi dla zamkniętych lockdownem firm. W planie jest też powołanie Rady Programowej Rzeszowskiego Biznesu, wsparcie systemu startupowego.

  W tych naszych programach bardzo ważne miejsce znajdzie młodzież, która sama napisze tenże program dla młodych. Sama go napisze, a my go wdrożymy. Seniorzy także określą co dla nich jest najważniejsze, żeby ich jakość życia w Rzeszowie się poprawiła.

  – zapowiedział kandydat na prezydenta.

  fot. Kurier Rzeszowski

  Na zakończenie Konrad Fijołek po raz kolejny ostro zaapelował do mieszkańców miasta.

  Bez Was to się nie uda, dlatego potrzebujemy Was Rzeszowianie. Musicie i chciejcie Nam pomoc. Musimy powalczyć o Rzeszów, aby nie oddać go w obce ręce. Bardzo Was proszę i wzywam do walki. Idziemy na bój o Rzeszów!

  – mówił ostro.

  Podczas konferencji padło także pytanie o doniesienia w sprawie ukarania Konrada Fijołka, za zbieranie podpisów bez maseczki. Kandydat stwierdził jednak, że nie robił tego z premedytacją, a jedynie okazjonalnie i zwrócił uwagę, że nie obowiązywał wtedy „aż taki lockdown jak w tej chwili”.

  Trzeba wyraźnie odróżnić zachowanie, które czyni się z premedytacją, jak to czynił jeden z moich kontrkandydatów, który z premedytacją chodził po mieście bez maseczki i zaczepiał mieszkańców, namawiał na rozmowy. Proszę odróżnić działania z premedytacją, w sposób stały, od kilku drobnych sytuacji, które i mi się zdarzyły.

  – tłumaczył.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com