18,7 C
Rzeszów
sobota, 15 maja, 2021
+

  Do Rzeszowa dostarczono kolejne gazowe autosany

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Do Rzeszowa trafiło siedem ekologicznych autobusów gazowych od firmy Autosan. Zakup pojazdów został dofinansowany z funduszy Unii Europejskiej.

  Siedem gazowych, 12-metrowych autobusów wyprodukowanych w fabryce Autosan jest już w Rzeszowie. Kolejne siedem dotrze do Rzeszowa 19 kwietnia. Ostatnia partia ekologicznych pojazdów – sześć sztuk – przyjedzie 26 kwietnia. Wówczas zakończy się proces dostawy ostatniej partii gazowych autobusów z Sanoka, które miasto Rzeszów kupiło w ramach jednego przetargu.

  Umowa pomiędzy Rzeszowem a fabryką Autosan została podpisana w listopadzie 2019 roku. Dotyczyła dostawy, w trzech partiach po 20 sztuk, 60 autobusów SanCity 12LF napędzanych gazem CNG. Wszystkie autobusy są przyjazne dla osób starszych, niepełnosprawnych oraz rodziców i opiekunów dzieci. W pojazdach znajduje się wolna powierzchnia przeznaczona dla wózków inwalidzkich i wózków dziecięcych a zastosowane rozwiązania techniczne zwiększają dostępność transportu publicznego dla osób z niepełnosprawnościami. Wartość inwestycji to 81 mln zł. Zakup pojazdów został dofinansowany przez Unie Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014–2020.

  Tabor, z którego obecnie korzysta Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Rzeszowie liczy 221 autobusów, z czego 102 to pojazdy napędzane gazem. Pod koniec kwietnia, kiedy w Rzeszowie będzie już w całości ostatnia partia 20 pojazdów z Autosanu, liczba autobusów napędzanych gazem będzie wynosić 122 sztuki, czyli ponad połowę całego taboru.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  SERWIS POGODOWY 🌤

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -