sobota, 30 września, 2023
+

  Podkarpackie Centrum Lekkoatletyczne Uniwersytetu Rzeszowskiego zostało ukończone

  Polecamy

  Wiktoria Sudoł
  Wiktoria Sudoł
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  7 kwietnia 2021 r. gościem Uniwersytetu Rzeszowskiego był Tomasz Majewski polski lekkoatleta. Jego wizyta była okazją do prezentacji Uniwersyteckiego Centrum Lekkoatletycznego UR.

  Podkarpackie Centrum Lekkoatletyczne jest już gotowe. Otrzymało od Polskiego Związku Lekkiej Atletyki pierwszą kategorię jakości, mogą odbywać się w nim zawody międzynarodowe takie jak na przykład halowe mistrzostwa Europy. 

  Jedyna taka hala lekkoatletyczna na Podkarpaciu posiada pełne wyposażenie do wszystkich dyscyplin sportowych. Na hali znajduje się 200-metrowa bieżnia, trzy laboratoria, pomieszczenie do badań antydopingowych, zespół siłowni, gabinety masażu i odnowy biologicznej, a także strefy sędziowska i dziennikarska oraz widownia mieszcząca 300 osób. Obiekt kosztował 52 mln zł.

  Zdjęcia – Michał Święcicki/UR

  Tomasz Majewski to polski lekkoatleta, specjalizujący się w pchnięciu kulą. Czterokrotny uczestnik igrzysk olimpijskich.

  „Jestem pod ogromnym wrażeniem tej hali. Mogę tylko żałować, że jako sportowy emeryt mogę ją jedynie zwiedzać, a nie na niej trenować i walczyć w zawodach.”

  -mówił w środę w Rzeszowie Tomasz Majewski.

  Olimpijczyk stwierdził, że Rzeszów stanie się ważnym miejscem na lekkoatletycznej mapie Polski i niedługo będziemy mogli spodziewać się tutaj wielkich imprez i gwiazd sportu. Podkarpackie Centrum Lekkoatletyczne podąża za trendami światowymi, czyli łączy centra badawcze ze sportowymi. Taka współpraca daje świetne wyniki sportowe i naukowe.

  „Jesteśmy dumni z tego ośrodka. Jest on bez precedensu, wszystkie bowiem osiągnięcia sportowe muszą być podparte wynikami badań fizjologicznych i motorycznych, a my jesteśmy w stanie je zapewnić. To symbioza sportu i edukacji o sporcie.”

  – powiedział w środę prof. dr. hab. Sylwester Czopek, rektor UR. 

  Zdjęcia – Michał Święcicki/UR

  Uczelnia planuje rozpocząć swój udział w zawodach sportowych od takich jak: zmagania międzyuniwersyteckie i mistrzostwa polski juniorów. 

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com