19 C
Rzeszów
poniedziałek, 12 kwietnia, 2021
+

  Waldemar Kotula przedstawił program budżetu dla osiedli w Rzeszowie

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Podczas dzisiejszej konferencji na ul. Dominikańskiej Waldemar Kotula ogłosił program budżetu dla Rad Osiedlowych na realizację inwestycji. Rocznie z budżetu miasta dla każdej Rady chciałby przeznaczyć 300 000 zł na rozwój infrastruktury osiedlowej.

  Waldemar Kotula zwrócił uwagę na problem braku finansów na oświetlenie miejskiej drogi wokół jednego z rzeszowskich przedszkoli, o które, niestety bezskutecznie, starał się poprzez wnioski Rady Miasta oraz interpelację jako Radny. Według kandydata na urząd Prezydenta Miasta Rzeszowa w przyszłości można rozwiązać ten problem wydzielając budżet dla osiedli. 

  fot. materiały prasowe kandydata

  Chciałby, aby Rada Osiedla mogła przeznaczyć otrzymane pieniądze na inwestycje w infrastrukturę osiedlowa np. miejsca postojowe, plac zabaw, oświetlenie itp., zaś Rzeszowski Budżet Obywatelski pozostałby w niezmienionej formie, ponieważ pełni inną rolę.

  Zdaniem Waldemara Kotuli w RBO nie wszystkie osiedla mają możliwość wygrania realizacji swoich zadań, a te potrzebne, chociaż mniej spektakularne, nie mają dużej szansy na przebicie, więc Rady Osiedla wzorem innych miast jak Gdańsk czy Kraków miałyby swoje budżety na tego typu inwestycje.

  fot. materiały prasowe kandydata

  – Miejsce w którym odbywa się dzisiejsza konferencja nie jest przypadkowe. Do tej pory miasto co roku wydawało duże kwoty na oświetlenie świąteczne a brakowało środków na miejskie oświetlenie drogi wokół przedszkola na ul. Dominikańskiej przy której znajduję się przedszkole. Pomimo wniosków Rady Osiedla, mieszkańców czy interpelacji moich jako Radnego, miasto do tej pory nie wybudowało oświetlenia. Takie problemy w przyszłości można rozwiązać wydzielając budżet dla
  osiedli

  – mówił Waldemar Kotula.

  fot. materiały prasowe kandydata

  Obecnie Rady Osiedla w Rzeszowie pełnią rolę doradczą i opiniującą. Według kandydata na Prezydenta Miasta Rzeszowa wnioski składane zgłaszane przez Rady Osiedli do budżetu są tylko częściowo ujmowane w budżecie miasta, a wprowadzenie Budżetów inwestycyjnych dla Rad Osiedlowych sprawi, że Rady uzyskają realną moc sprawczą dla swoich mieszkańców i podmiotowość.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  SERWIS POGODOWY 🌤

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -