19,1 C
Rzeszów
poniedziałek, 12 kwietnia, 2021
+

  Ewa Ziaja “Z głową w chmurach” – wystawa malarstwa w WiMBP

  Polecamy

  Wiktoria Sudoł
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Wypożyczalnia Muzyczna Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie, znajdująca się na ul. Żeromskiego 2 zachęca do zapoznania się z niesamowitą wystawą osiemnastoletniej artystki.

  Wystawa malarstwa Ewy Ziai to kolejna odsłona trwającej od kilku lat współpracy Biblioteki z Krzysztofem Wojtowiczem, rzeszowskim artystą i nauczycielem w Liceum Plastycznym im. Piotra Michałowskiego w Rzeszowie. Od kilku lat w ramach cyklicznej prezentacji sztuki wizualnej „Młode talenty” promuje on młodych i zdolnych uczniów rzeszowskiego „Plastyka” .

  Wystawa twórczości malarskiej Ewy Ziai obejmuje zbiór miniatur pejzażowych, który powstawały na przestrzeni dwóch ostatnich lat. Prace ukazują doświadczenie malarskie artystki związane z krajobrazem. Jest to nastrojowy pamiętnik, osobisty dialog z tradycyjnym malarstwem pejzażowym, podkreślającym piękno i spokój natury.

  Obrazy malarki są poszukiwaniem i odnajdowaniem – w tym najbliższym i tym zapamiętanym widoku krajobrazu – żywiołowych stanów natury, uchwyceniem ulotności zjawisk, zmiennego rytmu i spektaklu przyrody. Artystka w swoim malarstwie podkreśla barwę, światło, perspektywę powietrzną i piękno natury. Stosuje głównie techniki malarskie takie jak: akwarela, pastele, akryl. Niewielu młodych twórców obiera pejzaż za przedmiot własnych zainteresowań i traktuje go jako zadanie. Ewa Ziaja udowadnia, że obserwowany przez okno fragment nieba jest wart tego, żeby się  w nim twórczo wyrazić, podkreśla jego piękno i oryginalność.

  Wystawa jest dostępna do końca kwietnia stacjonarnie w godzinach otwarcia Biblioteki, jak i na stronie internetowej WiMBP oraz Facebooku WiMBP w Rzeszowie – Wypożyczalnia Muzyczna https://www.facebook.com/WypMuz/.

  Więcej informacji na stronie – http://www.wimbp.rzeszow.pl/aktualnosci/art,4435,ewa-ziaja-z-glowa-w-chmurach-wystawa-malarstwa-w-wypozyczalni-muzycznej-zaproszenie.html

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  SERWIS POGODOWY 🌤

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -