21,1 C
Rzeszów
środa, 17 sierpnia, 2022
+

  Pożar sadzy na osiedlu Matysówka

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Straż pożarna została dzisiaj wezwana do pożaru sadzy w kominie na osiedlu Matysówka. Na szczęście nikt nie został poszkodowany, ale strażacy przypominają o konieczności czyszczenia kominów.

  Dziś po godzinie 16 strażacy z OSP Rzeszów-Matysówka otrzymali wezwanie do pożaru sadzy w kominie w budynku znajdującym się w okolicach ronda na ul. Matysowskiej.

  Działania strażaków polegały m.in. na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ugaszeniu palącej się sadzy i przeczyszczeniu przewodu kominowego. W wyniku zdarzenia nikt nie został poszkodowany. Akcja zakończyła się po godzinie 17:30.

  Strażacy apelują, że pożar sadzy w kominie jest wielkim zagrożeniem dla budynku i jego mieszkańców, ze względu na bardzo wysoką temperaturę podczas spalania sadzy oraz spore ilości wydzielającego się dymu.

  Prosimy bardzo, by pamiętać o regularnym czyszczeniu przewodów kominowych i odpowiednim paleniu w piecu, by w kominie nie gromadziła się smoła. Zadbajcie o swoje bezpieczeństwo zapobiegając pożarom! A gdy już się zapali, to w pierwszej kolejności dzwońcie na telefony alarmowe 998 i 112

  – piszą strażacy za pomocą Facebooka.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -