22,2 C
Rzeszów
środa, 17 sierpnia, 2022
+

  OSP Rzeszów-Słocina wsparła tegoroczne obchody Wielkanocy

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Strażacy z jednostki na osiedlu Słocina aktywnie włączyli się obchodzenie świąt Wielkiej Nocy. Ze względu na sytuację pandemiczną pomogli transmitować liturgię przy pomocy dronów oraz umożliwić wyświetlanie nagrania z Mszy Świętej dla wiernych na prowizorycznym ekranie na zewnątrz świątyni.

  Strażacy wzorem ubiegłych lat przygotowali palmę wielkanocną, która została umieszczona w nawie głównej Kościoła Parafialnego. Równie mocno zaangażowali się w uroczyste obchody Wielkiego Tygodnia. Przed wejściem do Kościoła rozdawane były maseczki jednorazowe, przeprowadzano dezynfekcję kościoła, a także pilnowano przestrzegania reżimu sanitarnego oraz limitu wiernych w świątyni.

  fot. materiały OSP Rzeszów-Słocina na Facebooku

  Dla wiernych stojących pod kościołem strażacy przynieśli ławki, a przed Kaplicą św. Maurycego postawili samochód dostawczy z białą paka, która służyła jako ekran do wyświetlania Mszy Świętej. W Wielką Sobotę rozpalili ognisko, które jest nieodłączną częścią liturgii światła, a podczas procesji rezurekcyjnej, która odbyła się również w sobotę nieśli krzyż przepasany czerwoną stułą, figurę Jezusa Zmartwychwstałego oraz baldachim.

  fot. materiały OSP Rzeszów-Słocina na Facebooku

  Mszę Świętą można było oglądać w domach dzięki transmisji przez parafialną stronę YouTube. W związku z tym strażacy transmitowali obchody liturgii przy użyciu prywatnych dronów.

  fot. materiały OSP Rzeszów-Słocina na Facebooku
  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -