czwartek, 18 lipca, 2024
+

  Zakupy podczas kwarantanny. Rodzinie grozi grzywna w wysokości 30 tysięcy złotych

  Polecamy

  Wiktoria Sudoł
  Wiktoria Sudoł
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Przed jednym ze sklepów samoobsługowych w Strzyżowie w czwartek doszło do drobnej kolizji, zderzenia dwóch aut. Podczas legitymowania osób ze zdarzenia, policjanci odkryli, że troje pasażerów jednego z aut powinno być na obowiązkowej kwarantannie.

  W czwartek po południu, policjanci interweniowali na miejscu kolizji parkingowej. Kobieta w wieku 57 lat, mieszkanka Strzyżowa, cofając volkswagenem passatem, uderzyła w zaparkowany renault laguna, w którym przebywała 37–letnia mieszkanka powiatu strzyżowskiego. Siła zderzenia była niewielka, pasażerom nic się nie stało, straty były niewielkie, auta miały jedynie lekkie zarysowania lakieru. 

  Policjanci legitymując pasażerów volkswagena sprawdzili, że cała rodzina jest objęta kwarantanną. Córka i dwoje wnucząt kobiety kierującej passatem, mieli przebywać na kwarantannie przez następne 9 dni. 

  Za nieprzestrzeganie zasad kwarantanny i zagrażanie zdrowiu innym grozi kara grzywny oraz kara administracyjna w wysokości do 30 tys. zł. Oprócz 30 letniej kobiety w samochodzie były też dzieci w wieku 10 i 5 lat również objęte kwarantanną.

  Warto pamiętać, że nie przestrzegając zasad kwarantanny zagrażamy życiu nie tylko swoim, ale również innym. Jeśli nie możesz wychodzić z domu, a potrzebujesz zrobić zakupy, skontaktuj się z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w okolicy.

  Posiłki i produkty żywnościowe mogą być dostarczane przez osoby wyznaczone w danej gminie, we współpracy z wolontariuszami organizacji pozarządowych. Ośrodek pomocy społecznej współpracuje także z miejscową jednostką Ochotniczej Straży Pożarnej, Strażą Miejską, Policją, Wojskiem Obrony Terytorialnej. Te służby także mogą rozwozić posiłki i produkty żywnościowe dla Ciebie.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com