środa, 19 czerwca, 2024
spot_img
+

  Nowe wiaty przystankowe i zatoczki w Rzeszowie

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W Rzeszowie trwa przebudowa zatok przystankowych oraz wymiana wiat. Został rozstrzygnięty przetarg na trzeci etap tej inwestycji. W ramach przedsięwzięcia przebudowanych zostanie 57 zatok autobusowych.

  Aż cztery firmy były zainteresowane realizacją rzeszowskiej inwestycji. Po analizie wybrana została oferta firmy z Przeworska, która wykona zadanie za 8,9 mln zł. Inwestycja będzie realizowana w trybie zaprojektuj i wybuduj co oznacza, że zwycięzca przetargu najpierw będzie musiał opracować dokumentację projektową a następnie ją wykonać. Będzie miał na to 18 miesięcy od daty podpisania umowy, które ma odbyć się w kwietniu.

  W ramach tej inwestycji, współfinansowanej z pieniędzy Unii Europejskiej, przebudowanych zostanie 57 zatok autobusowych – m.in. wymienione zostaną krawężniki oraz nawierzchnia – na trwałą, betonową. Zakupionych i zamontowanych zostanie 55 wiat przystankowych.

  Nowe zatoki zostaną wybudowane m.in. przy ul. Kilara, Kopisto, Lubelskiej, Lwowskiej, Ofiar Katynia, Warszawskiej, Obrońców Poczty Gdańskiej, Podkarpackiej, Rejtana i Krakowskiej.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com