19,1 C
Rzeszów
poniedziałek, 12 kwietnia, 2021
+

  Gra literacka pod postacią escape room’u “Prom kosmiczny LEM”

  Polecamy

  Wiktoria Sudoł
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Oddział dla Dzieci i Młodzieży Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie zaprasza do wzięcia udziału w multimedialnej grze, w postaci literackiego escape room’u „Prom kosmiczny LEM”.

  2 kwietnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci, który został ustalony na cześć urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. Z tego powodu Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna zachęca dzieci, młodzież i rodziców do rozpoczęcia wirtualnej, kosmicznej przygody w grze pt. “Prom kosmiczny LEM”.

  Gra została stworzona na 15 rocznicę śmierci Stanisława Lema, polskiego pisarza, filozofa i krytyka. Autora niesamowitych powieści fantastycznych takich jak np. “Astronauci”, “Obłok Magellana”, “Powrót z gwiazd” i wiele innych.

  Scenariusz gry komputerowej został oparty na fabule powieści autora. Przedstawia wiele ciekawostek prosto z kosmosu. Gra łączy w sobie zarówno wątki literackie, jak i popularnonaukowe. Gra ukazana jest pod postacią literackiego escape room’u, z którego za pomocą różnych rozwiązań trzeba się wydostać.

  Gra rozwija wiele umiejętności kinetycznych oraz pozwala na przyswojenie wielu informacji o kosmosie i odległych planetach. Jest świetną formą bezpiecznej i zdalnej nauki i zabawy.

  Gra jest dostępna pod linkiem – https://view.genial.ly/604b1fa60cb1520da296d9e3/game-prom-kosmiczny-lem

  Serdecznie polecamy

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  SERWIS POGODOWY 🌤

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -