2,9 C
Rzeszów
poniedziałek, 17 stycznia, 2022
+

  Bezpieczne podróże z Polskimi Liniami Kolejowymi S.A.

  Polecamy

  Wiktoria Sudoł
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W okresie Wielkanocy zapewnione są dla wszystkich podróżujących, rozkładowe i wygodne połączenia kolejowe. Nad ruchem pociągów czuwają m.in. dyspozytorzy, dyżurni, dróżnicy PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. Przewoźnicy nadają komunikat o zasadach obowiązujących w podróżach.

  Na dworcach, peronach i w pociągach są zapewnione szczególne środki ostrożności. Obowiązkiem każdego pasażera kolei jest posiadanie maseczki ochronnej oraz przestrzeganie przez niego zasad reżimu sanitarnego.

  Wymagane jest zachowanie dystansu oraz zasłanianie ust i nosa na stacjach i przystankach, dworcach, w przejściach podziemnych i pociągach. O zasadach ostrożności przypominają komunikaty i plakaty. W pociągach PKP Intercity obowiązuje limit zajętości 50 proc. miejsc. Przestrzeganie powyższych zasad sprawia, że podróżowanie jest bezpieczne i bezproblemowe.

  W razie utrudnień 7 dni w tygodniu i 24 godziny na dobę, działa Centrum Wsparcia Klienta. Podróżni mają zapewnioną pomoc na każdym etapie podróży. W przypadku występowania problemów takich jak m.in. niekorzystne warunki atmosferyczne CWK zapewnia klientom dojazd do stacji docelowej oraz gwarantuje zapewnienie poczęstunku czy noclegu. 

  Rozkład jazdy pociągów można sprawdzić na portalpasazera.pl oraz w aplikacji mobilnej Portal Pasażera. Na stacjach i przystankach na bieżąco są podawane informacje głosowe o odjazdach i przyjazdach pociągów.

  całodobowy numer alarmowy SOK: 22 474 00 00.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -