19,7 C
Rzeszów
czwartek, 11 sierpnia, 2022
+

  Rzeszowski Szpital Specjalistyczny Pro-Familia testuje nowego robota dezynfekującego

  Polecamy

  Wiktoria Sudoł
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Ultra V-bot jest wyposażony w dwanaście promienników UV- C emitujących światło, którego promieniowanie jest absorbowane przez kwasy nukleinowe RNA i DNA. Dzięki temu jest zdolny do dezynfekcji aż 99,9  procent patogenów. 

  Działanie robota jest bezpieczne i autonomiczne. Dzięki intuicyjnemu oprogramowaniu ALVO Ultra V-bot może realizować automatyczną, zaprogramowaną dekontaminację pomieszczenia. Dostępny jest także tryb ręczny, w którym operator korzystając z aplikacji na tablecie, oraz informacji z przedniej kamery robota może zdalnie przemieszczać robota po różnych pomieszczeniach.

  Celem projektu badawczego, prowadzonego wspólnie ze Szpitalem Pro–Familia,  Politechniką Warszawską, firmami Industria Project, Halton i Alvo Medical jest wprowadzenie nowoczesnych rozwiązań w zakresie wentylacji i zapewnienie wysokiej jakości powietrza na salach operacyjnych szpitali.

  Szpital Pro-Familia, zlokalizowany przy ulicy Witolda 6B w Rzeszowie, prowadzi oddziały: ginekologii i położnictwa, neonatologii, urologii, chirurgii i okulistyki, laryngologii dzieci, chirurgii dzieci, ortopedyczno-urazowy oraz pediatryczny, a także pracownie diagnostyczne, poradnię podstawowej opieki zdrowotnej i poradnie specjalistyczne. 

  W roku 2020 w placówce otwarte zostało Centrum Chorób Piersi. Szpital Pro-Familia został uznany za najbezpieczniejszy w Polsce.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -