środa, 28 lutego, 2024
+

  Podsumowano Narodowy Program Szczepień

  Polecamy

  Martyna Cios
  Martyna Cios
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Dziś podczas konferencji prasowej wojewoda podkarpacki Ewa Leniart podsumowała realizację Narodowego Programu Szczepień oraz sytuację epidemiczną w regionie.

  Spotkanie odbyło się w masowym punkcie szczepień, zorganizowanym przez Centrum Medyczne „Medyk” w pomieszczeniach Full Marketu przy ul. Rejtana.

  Narodowy Program Szczepień jest systematycznie realizowany od 27 grudnia ubiegłego roku. Do tej pory na Podkarpaciu zaszczepiono ponad 300 tys. osób, natomiast liczba zaszczepionych drugą dawką to ponad 105 tys. Wkrótce w naszym województwie powstaną tzw. masowe punkty szczepień. Takie miejsca zostaną wskazane w kwietniu. 

  źródło: PUW

  Na dzień dzisiejszy liczba pacjentów hospitalizowanych przekracza 2 tys. Nie chcemy, aby w przyszłości podobne fale paraliżowały funkcjonowanie społeczeństwa. Dlatego tak ważne kwestią jest to, aby przy wsparciu jednostek samorządu terytorialnego i zaangażowanego personelu białego masowo dokonywać szczepień. Przed nami więc ogromne przedsięwzięcie logistyczne. 

  – mówiła Ewa Leniart.

  Głos zabrał również dyrektor Podkarpackiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia  w Rzeszowie, który poinformował, że w tej chwili na terenie województwa jest 450 punktów szczepień.

  Punkty funkcjonują praktycznie w każdej gminie, staraliśmy się, aby były one zlokalizowane blisko miejsca zamieszkania. W dużej części prowadzone są przez gabinety podstawowej opieki zdrowotnej, ale także szpitale powiatowe.

  – powiedział Robert Bugaj, podsumowując dotychczasową realizację programu szczepień.  

  fot. Kurier Rzeszowski

  W konferencji uczestniczyli także państwowy powiatowy inspektor sanitarny w Rzeszowie Jaromir Ślączka, prezes  Okręgowej Liczby Lekarskiej w Rzeszowie Wojciech Domka oraz prezes Centrum Medycznego Medyk Stanisław Mazur.

  Prezes CM „Medyk” jest przekonany, że masowe szczepienia pozwolą na ograniczenie skali zakażeń. Z optymizmem mówił o swobodnych wyjazdach już na wakacje oraz powrocie do pracy.

  fot. Kurier Rzeszowski

  Wojewoda podziękowała lekarzom za ich trud i poświęcenie w walce z wirusem, medycy natomiast podziękowali Ewie Leniart za ogromną pomoc.  

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com