środa, 17 lipca, 2024
+

  Kielanówka, Malawa i Racławówka zostaną przyłączone do Rzeszowa?

  Polecamy

  Martyna Cios
  Martyna Cios
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta Rzeszowa, radni zadecydowali o złożeniu wniosku do wojewody o przyłączenie do miasta trzech sąsiadujących sołectw, czyli Kielanówki, Malawy i Racławówki.

  Procedura zmierzająca do powiększenia granic miasta ruszyła już pod koniec ubiegłego roku. Radni opowiedzieli się wówczas za rozpoczęciem konsultacji społecznych na temat włączenia do miasta Malawy z gminy Krasne i Racławówki Doły oraz Kielanówki z gminy Boguchwała. Zdecydowana większość mieszkańców Rzeszowa biorących w nich udział była za powiększeniem granic, zupełnie inaczej konsultacje wyglądały w miejscowościach, które mają zostać przyłączone, tam przeważały negatywne opinie.

  Dziś Rada Miasta zdecydowała się wydać pozytywną opinię w sprawie zmiany granic, w głosowaniu nad uchwałą wzięło udział 19 radnych, z czego jedynie 4 było przeciw. Wniosek o włączenie trzech sołectw trafi teraz przez p.o. prezydenta Marka Bajdaka do wojewody. Następnie Ewa Leniart na podstawie opinii ze wszystkich samorządów, których dotyczy pomysł, wyda opinię, która trafi do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Urzędnicy przygotują w tej sprawie projekt rozporządzenia, a ostateczną decyzję podejmie rząd.

  Jeśli decyzja resortu będzie pozytywna już w 2022 roku granice miasta powiększyłyby się o trzy sołectwa.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com