środa, 28 lutego, 2024
+

  Nowa Poradnia Onkologiczna CM Medyk w Rzeszowie

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Centrum Medyczne Medyk otwiera nową Poradnię Onkologiczną w Rzeszowie. Powodem są problemy z profilaktyką i diagnostyką raka związane z sytuacją epidemiczną w kraju.

  Centrum Medyczne Medyk zwraca uwagę na ograniczenie dostępu do niektórych form diagnostyki i leczenia ze względu na sytuację epidemiczną. Pacjenci obawiają się realizacji badań przesiewowych (w obawie, że się zakażą), zaś liczba nowotworów diagnozowanych zbyt późno stale rośnie.

  W okresie wprowadzonego minionej wiosny lockdownu wstrzymano profilaktykę. Ograniczono diagnostykę. Tylko w maju 2020 roku liczba wykonywanych mammografii spadła o 90% a cytologii o 85 -95%! Drastycznie spada też ilość wydawanych kart Diagnostyki i Leczenia Onkologicznego.

  Centrum Medyczne Medyk uważa, że diagnostyka i profilaktyka powinny być realizowane w sposób ciągły. Dlatego w miarę możliwości wznowiło badania i prowadzi aktywne działania, aby zachęcić i zaprosić do nich mieszkańców Podkarpacia. Badania realizowane są w sposób bezpieczny, z zachowaniem reżimu sanitarnego.

  Centrum chciałoby jednak umożliwić również dostęp do kompleksowej ścieżki diagnostyki począwszy od konsultacji lekarskich, leczenia, po rehabilitację, w związku z czym postanowiło otworzyć Przychodnię Onkologiczną.

  MEDYK ONLKOLOGIA to miejsce, gdzie pacjent prowadzony jest „za rękę”. Ma się czuć komfortowo. Chcemy, żeby stres związany z diagnostyką był minimalny, a pacjent mógł skupić się na sobie, a nie na poszukiwaniu terminów do kolejnych specjalistów

  – informują przedstawiciele CM Medyk.

  Z Poradni Onkologicznej będą mogli skorzystać zarówno pacjenci w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia, jak i prywatni. Przychodnie będą otwarte od 1 kwietnia przy al. Rejtana 53 oraz ul. Szopena 1 w Rzeszowie. To co jest bardzo ważne – do poradni nie jest wymagane skierowanie.

  Poradnia jest czynna od poniedziałku do soboty i łączy pracę specjalistów z różnych dziedzin medycyny, dzięki czemu pacjent może zostać objęty kompleksową opieką krok po kroku – od diagnostyki, przez leczenie, aż po rehabilitację.

  Skład głównego zespołu medycznego tworzą doświadczeni lekarze:

  • prof. Bożenna Karczmarek-Borowska – z tytułem prof. belwederskiego, specjalista onkologii klinicznej, specjalista radioterapii onkologicznej, konsultant wojewódzki
   ds. onkologii klinicznej
  • dr n. med. Jacek Pszeniczny – specjalista chirurgii onkologicznej, specjalista chirurgii ogólnej, konsultant wojewódzki ds. chirurgii onkologicznej
  • lek. Kamil Kuć – specjalista onkologii klinicznej, koordynator Oddziału Onkologicznego w Wojewódzkim Szpitalu w Przemyślu
  • lek. Mirosław Kolbusz – specjalista radioterapii onkologicznej, specjalizujący się
   w  medycynie paliatywnej

  Medyk Onkologia współpracuje z psychologami, dietetykami, fizjoterapeutami i innymi specjalistami, którzy mogą wspomóc proces leczenia czy rehabilitacji.

  W ramach Medyk Onkologia funkcjonuje:

  – Centrum Profilaktyczne (badania przesiewowe, diagnostyka),

  – Centrum leczenia uzależnienia od tytoniu,

  – Ośrodek leczenia otyłości,

  – poradnie specjalistyczne,

  – Rehabilitacja,

  – Hospicjum domowe,

  a także Ośrodek Badań Klinicznych oraz Centrum Badawczo – Rozwojowe.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com