7 C
Rzeszów
poniedziałek, 20 września, 2021
spot_img
+

  Wczoraj rozpoczęło się szczepienie funkcjonariuszy służb mundurowych

  Polecamy

  Martyna Cios
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Wczoraj, ruszyła ogólnopolska akcja szczepienia funkcjonariuszy służb mundurowych: Policji, państwowej i ochotniczej Straży Pożarnej, Straży Granicznej, Służby Celno-Skarbowej, Inspekcji Transportu Drogowego, Straży Ochrony Kolei i strażników miejskich.

  W ciągu najbliższych tygodni, na Podkarpaciu, zaszczepionych zostanie ponad 5700 mundurowych, w tym blisko 2 tysiące policjantów. Na terenie województwa podkarpackiego wyznaczono 21 punktów szczepień, po jednym w każdym powiecie. Aby szczepienia przebiegały sprawnie i nie obciążały medyków szczepiących inne grupy, funkcjonariusze będą szczepić się także w godzinach popołudniowych i w weekendy.

  źródło: podkarpacka.policja.gov.pl

  Zaszczepienie się policjantów, którzy codziennie podejmują interwencje wobec różnych osób i służą na tzw. “pierwszej linii”, da im poczucie zwiększonego bezpieczeństwa. Jest to ważne nie tylko dla samych funkcjonariuszy, ich rodzin i współpracowników, ale też osób, z którymi mają kontakt i wobec których podejmują czynności.

  Dziś, w SP ZOZ MSWiA w Rzeszowie, jako jedni z pierwszych, szczepieniu przeciw SARS-CoV-2 poddali się mł. insp. Stanisław Sekuła – Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie oraz nadbryg. Andrzej Babiec – Podkarpacki Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej. Zainaugurowali akcję szczepień, dając tym samym przykład innym funkcjonariuszom. Szczepionkę przyjęli też policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie i strażacy.

  źródło: podkarpacka.policja.gov.pl
  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  SERWIS POGODOWY 🌤

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -