środa, 17 lipca, 2024
+

  List otwarty Jacka Kotuli do personelu medycznego Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 1

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Radny sejmiku Jacek Kotula za pomocą mediów społecznościowych udostępnił list otwarty, skierowany do personelu medycznego Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 1 w Rzeszowie. Dotyczy on planów prywatyzacji instytucji.

  Jacek Kotula poinformował, że podczas ostatniego posiedzenia Komisji Rewizyjnej dyrektor Wiater przekazał plany zwolnienia 30% pracowników medycznych rzeszowskiego szpitala na Szopena. Zdaniem radnego akcja zwalniania jest haniebna, zwłaszcza, że w szpitalu już obecnie brakuje obsady personelu medycznego.

  To jest kolejny jego krok związany ze sprowadzaniem prywatnego szpitala z Krakowa do naszego szpitala. To działanie łączy się z szalonym planem prywatyzacji, który polega na całkowitym unieruchomieniu działań ratowania zdrowia i życia, ponieważ bez personelu nie jest to możliwe. Gdybyśmy pozwolili mu ten plan zrealizować to szpital bez 30% personelu praktycznie przestanie działać i Dyrektor Wiater udowodni, że musi zostać zasilony „potencjałem” wcześniej wspomnianego prywatnego szpitala, czyli sprywatyzowany

  – pisze w liście radny sejmiku.

  W związku z zaistniałą sytuacją konsekwencje działania poniesie nie tylko personel medyczny, zajęty ratowaniem życia i zdrowia, ale również pacjenci. Jacek Kotula namawia personel medyczny do apelu skierowanego do władz Prawa i Sprawiedliwości o natychmiastowe zatrzymanie oraz wyjaśnienie sytuacji zmierzającej do prywatyzacji Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 1 w Rzeszowie.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com