17,9 C
Rzeszów
środa, 17 sierpnia, 2022
+

  Partia polityczna Zieloni udzieliła poparcia Konradowi Fijołkowi

  Polecamy

  Martyna Cios
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Dziś odbyła się wspólna konferencja Konrada Fijołka oraz Małgorzaty Tracz, przewodniczącej partii Zieloni, która udzieliła poparcia kandydatowi na urząd prezydenta Rzeszowa.

  Podczas konferencji Konrad Fijołek przedstawił spis działań, postulatów i projektów, które chcą zgłosić do budżetu miasta Rzeszowa i zostaną złożone na ręce pełniącego obowiązki prezydenta Marka Bajdaka. Wśród przedsięwzięć pojawiły się m.in. wykup gruntów w okolicy Kopca Konfederatów Barskich, zakup działek pod park na Zalesiu, projekt parku przy ul. Grabskiego, rozbudowa ścieżek biegowych na Bulwarach, modernizacja placu zabaw na ul. Staromiejskiej, miasteczko ruchu drogowego na os. Kotuli czy też nowe nasadzenia i rewitalizacja pasów drogowych. W pakiecie są przewidziane pieniądze na konkurs na zagospodarowanie terenów nad Wisłokiem

  Mamy przeświadczenie, że w Rzeszowie tej zieleni jest trochę za mało. Chcielibyśmy poddać pod rozwagę zagospodarowanie lasów takich jak w Słocinie, Matysówce i w Załężu. Można je zagospodarować na potrzeby mieszkańców Rzeszowa. Myślę, że to się da zrobić stosunkowo tanim kosztem. Trzeba tylko dojść do porozumienia z Lasami Państwowymi, po to żeby chcieli nam ten teren pod zagospodarowanie przekazać.

  – powiedział Andrzej Dec.

  fot. Kurier Rzeszowski

  Po dotarciu na miejsce głos zabrała poseł Małgorzata Tracz, przewodnicząca partii Zieloni, która oficjalnie poparła kandydaturę Konrada Fijołka.

  Od samego początku, gdy usłyszeliśmy, że prezydent Ferenc rezygnuje, myśleliśmy, że warto poszukać osoby, który ma zieloną agendę dla miasta, która była w ruchach społecznych, dotyczących kwestii miejskich, dlatego cieszę się, że mogliśmy poprzeć Konrad Fijołek.

  – powiedziała.

  fot. Kurier Rzeszowski

  Małgorzata Tracz podkreślała, że ceni w kandydacie to, że patrzy nie tylko na teraźniejszość, ale również na przyszłość, czyli m.in. kwestię kryzysu klimatycznego, walki o zieleń miejską i wszystkie długofalowe działania na rzecz miasta.

  To dobry znak, że kandydatem opozycji jest osoba z tego miasta. Zna każdy park, oddycha rzeszowskim powietrzem. Jako samorządowiec poznał miasto od podszewki i będzie potrafił nim zarządzać.

  – mówiła dalej.

  fot. Kurier Rzeszowski

  Głos zabrał również Przemysław Jednacz, z rzeszowskich struktur partii.

  Jako Zieloni rzeszowscy gwarantujemy, że będziemy pomagać kandydatowi na urząd prezydenta, będziemy „zielonym głosem” w kwestiach programowych.

  – zadeklarował.

  Zieloni zdeklarowali pomoc w zbieraniu podpisów i kwestiach programowych. Konrad Fijołek podziękował za wsparcie, które jak mówił, jest dla niego bardzo ważne.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -