sobota, 20 kwietnia, 2024
+

Sukcesy zawodników Judo Millenium i Akademii Judo Rzeszów

Kinga Skowron

Młodzi zawodnicy z Judo Millenium Rzeszów oraz Akademii Judo Rzeszów odnieśli kolejne sukcesy. Tym razem wzięli udział w eliminacjach do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, które odbyły się w Bochni.

Judocy UKJ Millenium Rzeszów startujący w I Eliminacji do OOM w Bochni wywalczyli pierwsze punkty. Złoto zdobył  Mateusz Grendys do 66 kg, brąz Bartłomiej Sobczyk do 60 kg a tuż za podium stanęli Adam Dereń i Michał Klimko obaj do 73 kg. Na siódmej pozycji uplasował się Szymon Kuzia do 60 kg. Każdy z zawodników stoczył bardzo dobre walki.

W tych samych zawodach wziął również udział zawodnik Akademii Judo Rzeszów Kacper Dudzik i udało mu się wygrać pierwszą eliminacje. Kacper pewnie i zdecydowanie zwyciężył wszystkie swoje 4 walki przed czasem przez przez ippon. Pokonując po drodze zawodników z Gliwic, Sosnowca, Tarnowa i Rybnika. Zawodnika wspierał trener Marcin Paśko

II Eliminacje odbędą się w Bytomiu 10 kwietnia. Judocy z rzeszowskich drużyn będą walczyć o prawo startu w finałach OOM czyli w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych które odbędą się w Łodzi.