20,2 C
Rzeszów
środa, 23 czerwca, 2021
+

  Odbudowa spalonego domu-pracowni

  Polecamy

  Waldemar Ruszel
  Redaktor Waldemar Ruszel Szef do spraw kontaktów z organizacjami pozarządowymi Kurier Rzeszowski - portal, gazeta TVi
  - Reklama -

  Kamil Jarosh-Jaroshka to rzeszowski fotograf i właściciel “Jasnej Ciemni” – domowego Nano-Labu. Jak pisze na założonej zrzutce “Kiedy kończył się rok 2020 wszyscy mieliśmy nadzieję, że 2021 będzie lepszy. Nas 2021 przywitał w sposób spektakularny – doszczętnym spaleniem domu na działce (policja już wie, że było to na 100% celowe podpalenie i to nie byle jakie), na który przez wiele lat moi rodzice odkładali pieniądze, aby w tych chorych czasach ich wnuczki i nasi bliscy mogli spędzać czas wolny na świeżym powietrzu w otoczeniu ciszy i spokoju.”


  “Domek” było to miejsce wyjątkowo piękne i przyjemne, było tam przygotowane  sporo miejsc noclegowych w razie przyjazdu kogoś z daleka. Kamil planował tam organizować tam mikro plenery i warsztaty z zakresu fotografii tradycyjnej -“analogowej”. Niestety praktycznie cały sprzęt ciemniowy (ciemni pozytwowej) spłonął doszczętnie – wszystkie papiery, chemia, tła, statywy, rower, powiększalniki, żarówki, system filtracji wody, lampy światła ciągłego i wiele innych przedmiotów fotograficznych oraz całego wyposażenie domku którego było naprawdę sporo, a jego wartość ciężka do ogarnięcia “na raz”. Odnalazł jedynie parę kuwet, jedną podgrzewarkę i parę szczypiec.

  Kamil pisze dalej – “Rodzice przez wiele lat mnie wspierali i pomagali w najgorszych chwilach i zawsze mogłem na nich liczyć. Ciężko im jest się zebrać po tej sytuacji. Bardzo długo i praktycznie dzień w dzień myślałem nad tym czy utworzyć tą zbiórkę, przecież jest wiele ludzi z dużo ważniejszymi i pilniejszymi potrzebami, ale po rozmowie z przyjaciółmi, bliskimi i znajomymi doszedłem do wniosku, że nikomu tym krzywdy nie wyrządzę- a wpłacić może każdy kto będzie miał ochotę chociażby się odwdzięczyć za cokolwiek w czym mogłem się komuś kiedyś bezinteresownie przysłużyć.”

  “Zbiórka jest zarejestrowana na mojego tatę, ja nie chcę z tego ani złotówki, mam nadzieję, że miło ich zaskoczymy jakąkolwiek kwotą. Z resztą wielu z Was zna bardzo dobrze mojego tatę ( o wdzięcznym pseudonimie dżej-dżej (JJ). Jeżeli kwota będzie niewystarczająca do odbudowy środki przeznaczę na zbudowanie/zakup małego drewnianego domku dla Aurelii. Jeżeli karma istnieje i uda się dom odbudować i stworzyć ciemnię, osobiście zaproszę każdego z wspierających w nasze skromne progi.”

  Cytaty i zdjęcia pochodzą z utworzonej zrzutki na portalu pomagam.pl

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  SERWIS POGODOWY 🌤

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -