16,5 C
Rzeszów
czwartek, 17 czerwca, 2021
+

  Apel mieszkańców o budowę północno-wschodniej obwodnicy Rzeszowa

  Polecamy

  Martyna Cios
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Dzisiaj mieszkańcy osiedla Wilkowyja zwrócili się z apelem o podjęcie działań w kierunku rozwiązania problemów komunikacyjno – drogowych dotyczących osiedla, a w szczególności ulicy Bałtyckiej.

  W liście przedstawiono problemy, z jakimi borykają się mieszkańcy Wilkowyi, takie jak, problem z dojazdem do nowo powstałego osiedla i szkoły Pijarów, do których prowadzi tylko jedna ślepa uliczka.

  Jak wskazują autorzy problem będzie narastał, a sytuacja mieszkańców, jak i osób wjeżdżających do Rzeszowa od strony Krasnego i Łańcuta pogorszy się, gdy budowane bloki zostaną zamieszkałe lub rozpocznie się przebudowa ronda na Pobitnym.

  Rozwiązaniem problemu dotykającego zainteresowanych miała być budowa obwodnicy północnej miasta, zapewniającej również dojazd do osiedla i szkoły. Takie działania były od wielu lat obiecywane, jednak nie doszło do żadnych konkretnych kroków w kierunku realizacji tego zamierzenia.

  Mieszkańcy osiedla Wilkowyja wyrazili nadzieję, że nowe władzę Rzeszowa, które zostaną już wkrótce wybrane, zajmą się problemem, który jest równie ważny jak przyjęte już inwestycję, czyli południowa obwodnica i Podkarpackie Centrum Lekkoatletyczne.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  SERWIS POGODOWY 🌤

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -