środa, 24 kwietnia, 2024
spot_img
+

    Janusz Ławiński powołany na dyrektora Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 1 w Rzeszowie

    Polecamy

    Kinga Skowron
    Kinga Skowron
    Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
    - Reklama -

    Komisja konkursowa zarekomendowała Janusza Ławińskiego na stanowisko dyrektora Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 1 im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie. Zarząd odniósł się do rekomendacji pozytywnie. Podczas brefingu prasowego Ławiński otrzymał akt nominacji od marszałka Władysława Ortyla.

    Marek Wiater, będący poprzednim dyrektorem szpitala oddał się do dyspozycji zarządu, a Janusz Ławiński był pełniącym obowiązki dyrektora placówki od końca listopada 2020. 26 lutego komisja konkursowa rekomendowała zarządowi powołanie Janusza Ławińskiego na dyrektora szpitala.  

    źródło: YouTube

    Przed placówką dużo zadań, które wymagają zaangażowania, ale również pracy w spokojnej atmosferze. Główne zadania nowego dyrektora to przygotowanie szpitala do przekształceń związanych z utworzeniem szpitala uniwersyteckiego, przygotowanie placówki do możliwości realizacji zabiegów przy pomocy robota Da Vinci oraz dalsza restrukturyzacja placówki

    – powiedział marszałek Władysław Ortyl.

    fot. materiały Samorządu Województwa Podkarpackiego

    Janusz Ławiński otrzymał akt nominacji na stanowisko dyrektora szpitala z rąk Władysława Ortyla podczas briefingu prasowego.

    Chcę zapewnić, że szpital obecnie działa tak jak powinien działać, czyli spokojnie, pragmatycznie, konsekwentnie oraz przewidywalnie. Są to ważne aspekty, by zabezpieczyć pacjenta w sposób możliwie nam najlepszy. Przed nami stoją wyzwania, które jesteśmy w stanie zrealizować przy obecnej kadrze pracującej w szpitalu

    – mówił Janusz Ławiński.

    fot. materiały Samorządu Województwa Podkarpackiego

    Zarząd zaproponował i przyjął zmiany w statucie Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 1. Umożliwią one utworzenie nowych komórek organizacyjnych w placówce takich jak: Poradnia Chorób Piersi, Przyszpitalna Poradnia Transplantacyjna, Bank Komórek Krwiotwórczych, Podkarpackie Centrum Chirurgii Robotycznej oraz Podkarpacki Ośrodek Leczenia Raka Gruczołu Krokowego.

    Zostały przyjęte również informacje Departamentu Ochrony Zdrowia i Polityki Społecznej ws. przygotowań do utworzenia Podkarpackiego Centrum Chirurgii Robotycznej. Ta propozycja to przede wszystkim dostęp do unikalnej klasy małoinwazyjnych zabiegów za pomocą robota Da Vinci co przełoży się na zmniejszenie bólu pooperacyjnego, ryzyka infekcji oraz szybszą rekonwalescencję i powrót do aktywności życiowej i zawodowej.

    Chcemy być wciąż w czołówce innowacyjnych regionów. Korzyści dla szpitala to istotne zwiększenie konkurencyjności i innowacyjności na rynku usług zdrowotnych oraz dostęp do kapitału ludzkiego,  możliwości utrzymania i przyciągnięcia najlepszej kadry medycznej. To także szansa rozwoju w oparciu o najlepsze międzynarodowe standardy oraz na udział w projektach badawczo-rozwojowych i naukowych

    – zapewniał marszałek Władysław Ortyl.

    fot. materiały Samorządu Województwa Podkarpackiego

    Zmiany w statucie przewidują także powstanie Działu Controllingu, który został utworzony w związku z wprowadzeniem controllingu finansowego w zakładach opieki zdrowotnej i towarzyszącemu mu wdrożeniu nowego modelu rachunku kosztów.

    - REKLAMA -
    - Reklama -

    Więcej artykułów

    - REKLAMA -

    Najnowsze artykuły

    - REKLAMA -
    WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com