20 C
Rzeszów
czwartek, 11 sierpnia, 2022
+

  PCI zaprasza na wirtualną podróż w kosmos podczas Wednesday Innovation Night #11

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Już jutro odbędzie się wydarzenie organizowane przez PCI: Virtual Wednesday Innovation Night #11. Podczas wydarzenia zaproszeni goście poruszą m.in. tematy technologii satelitarnych oraz nowych kosmicznych eksploracji. Wydarzenie pozwoli połączyć wiedzę i doświadczenie ekspertów, praktyków, jak i pasjonatów branży kosmicznej.

  W najbliższą środę (17 marca br.) o godz. 17:00 odbędzie się jedenasta edycja Virtual Wednesday Innovation Night. WIN jest cyklicznym spotkaniem organizowanym przez Podkarpackie Centrum Innowacji, skierowanym do przedsiębiorców, naukowców i studentów. Wiodącym tematem marcowego wydarzenia będzie kosmos.

  – Kolejne spotkanie z cyklu Wednesday Innovation Night skupi się na tematyce eksploracji kosmosu i podróży kosmicznych. W wirtualnym wydarzeniu gościć będziemy polskich ekspertów z tej dziedziny, którzy na co dzień pracują przy projektach dla firm i instytucji w kraju i za granicą. Pojawi się również gość specjalny – Karol Wójcicki, pasjonat nocnego nieba, popularyzator astronomii, dziennikarz naukowy, prezenter telewizyjny, tworzący najpopularniejszy w Polsce fanpage astronomiczny „Z głową w gwiazdach”

  – mówił Wojciech Fiksa, Event Project Manager z Podkarpackiego Centrum Innowacji.

  źródło: materiały prasowe organizatorów

  11 edycja Virtual Wednesday Innovation Night odbędzie się pod hasłem “Space 5.0 – evolution vs. revolution”. Poruszone zostaną zagadnienia dotyczące nowych kosmicznych eksploracji na kierunku Ziemia-Księżyc-Mars, jak również technologii satelitarnych – od miniaturyzacji do konstelacji. Gośćmi specjalnymi środowego wydarzenia będą Karol Wójcik z “Z głową w gwiazdach”, Marek Wójcik (SES) oraz Artur B. Chmielewski (NASA). Obok nich wystąpią m.in. Agnieszka Łukaszczyk (Planet), Monika Łebkowska (Spire), Paweł Pacek (Agencja Rozwoju Przemysłu S.A) czy Gordon Wasilewski (Astronika).

  – Doświadczenia kosmiczne idą ramię w ramię z doświadczeniami ziemskimi. Odpowiedź na wiele nurtujących problemów eksploracji kosmosu często znajdujemy w dobrych praktykach z przemysłów ziemskich, zaś kwestie przyszłości zrównoważonego rozwoju na Ziemi są rozwiązywane przez naszą obecność w kosmosie. Te wzajemne powiązania są źródłem innowacji i być może tym, co możemy definiować jako kolejny element rewolucji przemysłowej

  – zapowiada środową dyskusję Gordon Wasilewski, Inżynier ds. badań i rozwoju w Astronika Sp. z o.o

  Po prezentacjach i panelach dyskusyjnych PCI zaprasza uczestników wydarzenia do networkingu. Będzie to doskonała okazja, aby porozmawiać z ekspertami „twarzą w twarz” i wymienić się poglądami oraz spostrzeżeniami na wcześniej poruszane tematy.

  – Podczas 11. już edycji Virtual Wednesday Innovation Night, poświęconej przyszłości sektora kosmicznego w Polsce, chciałbym przybliżyć Państwu biznesową stronę eksploracji kosmosu. Tak! – „kosmos” to może być dobry pomysł na biznes! Chciałbym przekonać do tego uczestników spotkania dzieląc się doświadczeniami z inwestycji jakie realizuje w tej branży Agencja Rozwoju Przemysłu SA. Serdecznie zapraszam!

  – podkreśla Paweł Pacek, Dyrektor Biura Rozwoju Technologii w Agencji Rozwoju Przemysłu.

  W trakcie spotkania zaprezentowany zostanie również nowy program PCI ProtoLab poświęcony branży kosmicznej, o którym opowie Marcin Rudnicki, Business Developer ProtoCreativeLabs PCI.

  Virtual Wednesday Innovation Night #11 odbędzie się w środę, 17 marca br. o godzinie 17:00. Udział w wydarzeniu jest w pełni bezpłatny, wymagana rejestracja za pośrednictwem platformy GetResponse: http://bit.ly/virtualwin11.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -